میکرونیدلینگ در شیراز و کاربردهای آن در جوانسازی پوست

میکرونیدلینگ در شیراز

در کل میکرونیدلینگ چیست؟ میکرونیدلینگ یک روش به روز و بدون عارضه برای رفع مشکلات پوستی می باشد. در این روش غیرتهاجمی با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ که بر روی آن سوزن های بسیار ریزی تعبیه شده است، سوراخ‌های ریز و سطحی در پوست ایجاد میشود. این کار یک تحریک مکانیکال پوست است که موجب تحریک و افزایش کلاژن سازی در پوست میشود. با ما همراه باشید تا میکرونیدلینگ یکی از جدیدترین روش های جوان سازی پوست را بررسی کنیم. تا بتوانیید بهترین مرکز میکرونیدلینگ در شیراز و بهترین دکتر میکرونیدلینگ در شیراز را شناسایی کنید.

تیترهایی که در این مقاله به بررسی آن ها میپردازیم :

روند میکرونیدلینگ چگونه انجام میگیرد؟

انواع دستگاه‌های میکرونیدلینگ کدام‌اند؟

موارد درمانی قابل استفاده از میکرونیدلینگ چیست؟

تعداد جلسات میکرونیدلینگ و فاصله بین جلسات آن چقدر است؟

اقدامات لازم قبل از میکرونیدلینگ چیست؟

به توصیه ها و اقدامات لازم پس از میکرونیدلینگ توجه داشته باشید.

هزینه میکرونیدلینگ در شیراز چقدر است ؟

مزایا و معایب میکرونیدلینگ چیست؟

کاندیدای مناسب میکرونیدلینگ چه کسانی هستند؟

میکرونیدلینگ مو چیست؟

نتیجه گیری:

میکرونیدلینگ در شیراز

روند میکرونیدلینگ چگونه انجام میگیرد؟

میکرونیدلینگ توسط یک قلم که در سر آن سوزن های ریزی تعبیه شده باعث ایجاد صدها حفره های نازک روی قشای خارجی پوست می شود. درابتدا پزشک از کرم بی حس کننده روی صورت بیمار استفاده می کند. سپس حفرهای ریزی در محل مورد نظر با استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ ایجاد می کند. سوراخ های کوچک ایجاد شده باعث می شود سلول های فیبروپلاست تحریک شده و با تولید کلاژن و الاستین شروع به بازسازی خود نماید. این فرایند باعث بهبودی چین و چروک ، خطوط ریز ، جای جوش ، زخم ها و منافذ باز پوست می شود. سوراخ های ایجاد شده بسیار ریز هستند و با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند و ظرف چند ساعت بسته شده و مختصر قرمزی و تورم که بعد از میکرونیدلینگ ایجاد می شود چند روز بعد محو شده و هیچگونه علامتی در موضع باقی نمی ماند. در حالت عادی پمادها و کرم های پوستی فقط تا لایه سطحی اپیدرم نفوذ می کنند و به لایه های زیرین پوستی نمی رسند. حین عمل میکرونیدلینگ می توان مواد و سرم برای نفوذ به لایه درم استفاده کرد.

میکرونیدلینگ در شیراز

انواع دستگاه‌های میکرونیدلینگ کدام‌اند؟

 • دستگاه درمارولر – اول ظاهر دستگاه «درمارولر» شبیه قلم‌موهای غلتکی کوچک رنگ‌آمیزی است. در سر این ابزارها یک سیلندر گرد وجود دارد که حول یک محور افقی می‌چرخد و روی سطح دوار آن حداقل ۲۰۰ سوزن بسیار ریز قرار داده شده است. افراد از این دستگاه به‌عنوان یک دستگاه میکرونیدلینگ خانگی هم استفاده می‌کنند، توصیه‌ی پزشکان این است که بهتر است این کار در مطب پزشک و مراکز تخصصی میکرونیدلینگ انجام شود.
 • دستگاه درماپن- ظاهر «درماپن» دقیقا شبیه خودکاری با نوک گرد و مدور است که سوزن‌های ریزی روی نوک آن تعبیه شده است. نوک این وسیله و سوزن‌های آن به‌وسیله یک موتور الکتریکی کوچک حرکت داده می‌شود. وقتی که سوزن‌های درماپن به حرکت در می‌آیند، شبیه به حرکت مُهر زدن، به داخل پوست فرو می‌روند و خارج می‌شوند.
 • دستگاه درما‌استامپ – از نظر ظاهری بسیار شبیه به درماپن است؛ با این تفاوت که اندازه‌ی نوک آن بزرگ‌تر و تعداد سوزن‌های آن بیشتر است.
 • دستگاه میکرونیدلینگ با سیستم دیود و نور (LED)- از سیستم دیود و نور LED برای جوان‌سازی پوست استفاده می‌شود.
 • دستگاه میکرونیدلینگ با سیستم امواج رادیویی – سوزن‌های ظریفی که در میان آنها امواج رادیویی رد‌و‌بدل می‌شود وارد پوست می‌شوند و انتقال امواج رادیویی از این طریق، سبب ایجاد گرما در زیر پوست و در نتیجه کلاژن‌سازی می‌شود.

میکرونیدلینگ در شیراز

موارد درمانی قابل استفاده از میکرونیدلینگ چیست؟

 • رفع چین و چروک.
 • درمان اسکارهای ناشی از اعمال جراحی قبلی سوختگی ها و عفونت ها.
 • درمان ترک های پوستی (استرچ مارک)
 • میکرونیدلینگ برای درمان ریزش مو.
 • میکرونیدلینگ برای جای جوش.
 • میکرونیدلینگ مو.
 • افتادگی و شلی پوست.
 • میکرونیدلینگ جهت بستن منافذ پوست.
 • رفع تیرگی و لکه های پوست.
 • میکرونیدلینگ برای خط خنده.

میکرونیدلینگ در شیراز

تعداد جلسات میکرونیدلینگ و فاصله بین جلسات آن چقدر است؟

دوره اثرگذاری میکرونیدلینگ بسته به هدف کار از ۳ تا ۶ جلسه متغیر است. مثلا برای جوانسازی پوست و تحریک کلاژن حدود ۳ جلسه است و برای درمان اسکار تعداد جلسات بیشتری لازم است. تعداد جلسات پس از مشاوره و معاینه بیمار تعیین می گردد. فاصله بین جلسات ۴ تا ۶ هفته است که این زمان برای فرصت دادن به پوست جهت ترمیم می باشد. فرایند کلاژن سازی بعد از درمان شروع می شود و بعد از حدود ۱۰ روز تغییرات بطور محسوس قابل مشاهده می باشد ولی نتایج کلی بعد از چند ماه خود را نشان خواهد داد.

اقدامات لازم قبل از میکرونیدلینگ چیست؟

مهم‌ترین نکته‌ای که قبل از انجام میکرونیدلینگ باید به آن توجه کرد، رعایت موارد بهداشتی است. میکرونیدلینگ را در مطب پزشک متخصص پوست و بهترین کلینیک‌های تخصصی میکرونیدلینگ در شیراز و نزد بهترین دکتر متخصص میکرونیدلینگ در شیراز انجام دهید. کلینیک تخصصی جردن میتواند بهترین گزینه برای شما باشد. از بهداشتی‌ بودن و یک‌‌بار مصرف‌بودن سوزن‌ها (کارتریج) مطمئن شوید. توجه داشته باشید که فقط استفاده از کارتریج یک‌‌بار مصرف، ایمنی و سلامت شما را تضمین نخواهد کرد، زیرا لازمه‌ی انجام یک میکرونیدلینگ ایمن و مطمئن، استفاده از کارتریج استاندارد، استریل و دارای غشای محافظ است تا به‌هیچ‌‌عنوان خون، لنف و مایعات بدن از داخل کارتریج به داخل هندپیس نفوذ نکنند.( در کارتریج‌های استاندارد از نوع خاصی واشر ارتجاعی به نام «ممبران» استفاده می‌شود) البته امروزه دستگاههای میکرونیدلینگ ای وجود دارد که بسیار گران بوده و کارتریج آنها برای خود فرد را می شود چند بار استفاده کرد که نوک سوزن این نوع میکرونیدلینگ ها آب طلا کاری شده است و به راحتی کند نمی شود.

 • قبل از انجام میکرونیدلینگ پوست محل موردنظر را از هرگونه کرم، لوسیون و مواد آرایشی پاک کنید.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید یا هر گونه بیماری و ضایعه‌ی پوستی مثلتبخال دارید، قبل از انجام میکرونیدلینگ حتما پزشک خود را از این مسئله مطلع کنید.
 • درصورتی‌که پیش از این، از روش‌های درمانی دیگر برای جوان‌سازی پوست‌تان استفاده کرده‌اید، حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

میکرونیدلینگ در شیراز

به توصیه ها و اقدامات لازم پس از میکرونیدلینگ توجه داشته باشید.

میکرونیدلینگ یک روش جوان‌سازی و درمانی با دوره‌ی نقاهت کوتاه است، اما رعایت برخی نکات به بهبود سریع‌تر پوست بعد از انجام میکرونیدلینگ کمک می‌کند. اگر پوست روشن دارید حتما استفاده از ضد آفتاب و پوشش فیزیکی لازم است (حداقل یک ماه) ولی در افراد با پوست تیره حفاظت از نوربایستی برای چند ماه صورت پذیرد. بعد از عمل میکرونیدلینگ کرم اکسید دوزنگ یا کرم ترمیم کنندهروی صورت فرد قرار داده میشود که این کار بهتر است تا یک ماه صورت گیرد بجای اکسید دو زنگ از ضد آفتاب ساده هم میتوان استفاده کرد.

 • برای کاهش التهاب و قرمزی پوست به‌هیچ‌وجه از داروهای ضدالتهاب مثل ایپوبروفن استفاده نکنید و اجازه بدهید مراحل بهبود روند طبیعی‌اش را طی کند.میتوانید از کمپرس سرد استفاده کنید
 • اگر بعد از میکرونیدلینگ پوست صورت‌تان پوسته‌پوسته شد، به‌هیچ‌وجه آن‌ها را دست‌کاری نکنید و برای بهبود از کرم‌های مرطوب‌کننده استفاده کنید.
 • از کرم های لایه بردار استفاده نکنید.

هزینه میکرونیدلینگ در شیراز چقدر است ؟

قیمت میکرونیدلینگ در شیراز بر اساس روش انجام آن نوع دستگاه (دستگاه از ۵۰۰ هزار تومان تا ۵۰ میلیون تومان قیمت آن متفاوت است) و موضع درمان متفاوت است. میکرونیدلینگ با استفاده همزمان از کوکتل های مزوتراپی انجام می شود که برای درمان جای جوش ، بستن منافذ باز و یا درمان لک مورد استفاده قرار می گیرد. در بعضی موارد شدت آسیب های پوستی زیاد است و میکرونیدلینگ به تنهایی کفایت نمی کند و از روش های ترکیبی استفاده می شود. در این موارد از دو روش درمانی متفاوت برای تاثیر بیشتر در لایه های مختلف پوست استفاده می شود. بعنوان مثال در مواردی که جای جوش بسیار عمیق باشد از ترکیب سابسیژن و میکرونیدلینگ استفاده می شود و یا زمانی که پوست شل شده و افت شدید کرده باشد از ترکیب هایفوتراپی و میکرونیدلینگ استفاده می شود و یا در موارد تیرگی زیر چشم همزمان پی آر پی انجام می شود که در یک جلسه قابل انجام است و در نتیجه هزینه درمان بیشتر از میکرونیدلینگ به تنهایی می شود.

میکرونیدلینگ در شیراز

مزایا و معایب میکرونیدلینگ چیست؟

معایب:

بطور کلی میکرونیدلینگ یک روش درمانی مطمئن و کم عارضه است ولی مواردی ممکن است در بیماران دیده شود، برای مثال بلافاصله بعد از میکرونیدلینگ پوست قرمز و سفت می‌شود که به دلیل تحریک کلاژن و کوتاه شدن رشته‌های الاستین پوست است. ازآنجایی‌که روش میکرونیدلینگ یک روش غیر تهاجمی برای رفع ایرادهای پوستی است، به‌ جز مواردی چون کهیر، کبودی (هماتوم) ، احساس سوزش یا خارش پوست در محل درمان و تیرگی پوست در صورت استفاده نکردن از کرم ضدآفتاب بعد از میکرونیدلینگ و همچنین ایجاد حساسیت پوستی در کسانی که به فلز حساسیت دارند، عارضه جدی دیگری گزارش نشده است،

مزایا:

میکرونیدلینگ یکی از موثرترین روش های جوانسازی و ترمیم پوست است که امروزه در تمام دنیا استفاده می شود. اگر بخواهیم به مهم ترین مزیت میکرونیدلینگ اشاره کنیم، بایستی بگوییم:

 • تولید کلاژن و تحریک جریان خون که سبب جوان‌سازی پوست می‌شود.
 • از نظر مقرون به صرفه بودن این روش بهتر و ایده آل تر است.
 • بازسازی بافت پوست در مواردی مثل جای سوختگی، زخم، جوش، چین‌وچروک‌های ظریف و ترک‌های پوستی.
 • از فرآیندهای ترمیم طبیعی خود بدن جهت درمان استفاده می گردد.
 • درمان مشکلات پوستی انواع طیف‌های رنگ پوست حتی پوست‌های تیره که به روش‌های درمانی مثل لیزر پاسخ نمی‌دهند. (البته این ها بایستی مراقبت از آفتاب را جدی تر و طولانی تر دنبال کنند در غیر اینصورت محل انجام این کار ممکن است تیره شود.)
 • استفاده از میکرونیدلینگ برای درمان مشکلات مناطق حساسی مثل گردن، اطراف چشم‌ها، دهان و… که با روش‌هایی مثل پیلینگ عمیق و لیزرهای گران‌قیمت نمی‌توان آن‌ها را درمان کرد، بسیار مؤثر است.
 • میکرونیدلینگ برای رفع ایرادات پوستی نواحی کوچک و زاویه‌دار پوست مانند بینی، بالا و پایین چشم، لب بالا و لب پایین انجام می‌شود، ولی لیزر این توانایی را ندارد.

میکرونیدلینگ در شیراز

کاندیدای مناسب میکرونیدلینگ چه کسانی هستند؟

میکرونیدلینگ صورت را می‌توان بدون خطر روی انواع رنگ و نوع پوست مورد استفاده قرارداد؛ زیرا در این روش اپیدرم و به‌ طور خاص ملانوسیت ها در منطقه بازال دست‌ نخورده باقی می‌ماند؛ و خطر تغییر رنگ‌ دانه یا هایپرپیگمانتسیوم التهابی پس از عمل کم است. میکرونیدلینگ پوستی می‌تواند مناطقی حساس و شکننده پوست را که با سایر روش‌ها نمی‌توان درمان نمود تحت درمان قرار داد. این مناطق شامل چشمان، گردن و پشت دستان است. البته این افراد را پزشک متخصص پوست ابتدا دیده و بعد براساس تشخیصی که میدهد میتواند روش مناسب را به شما پیشنهاد دهد نه اینکه نمیتوان در این محل ها جز میکرونیدلینگ کار دیگری انجام داد.

چه کسانی نباید میکرونیدلینگ انجام دهند؟

برای برخی از افراد استفاده از روش مذکور توصیه نخواهد شد.

 • افرادی که زخم، بریدگی یا خراشیدگی‌های باز روی پوست‌شان دارند.
 • افرادی که در ۶ ماه اخیر جوش فعال داشته اند.
 • کسانی که طی یک سال گذشته، پوست‌شان تحت پرتودرمانی و اشعه‌درمانی قرار گرفته‌ است.
 • افرادی که تا یک هفته قبل ، از بوتاکس استفاده کردند.
 • کسانی که در ناحیه موردنظر، هرگونه عفونت پوستی، عارضه یا تب‌خال دارند.
 • در خانم های باردار میکرونیدلینگ بدون استفاده از مواد و داروهای موضعی بی خطر است ولی توصیه نمی شود.
 • افراد مبتلابه عفونت پوستی، بیماری‌های پوستی و هرپس سیمپلکس.
 • افراد بد زخم (مستعد کلویید).
 • افرادی که در طول شش ماه گذشته، تحت درمان با داروی اکوتان (ایزوترتینوین) بوده‌اند.
 • بیماران هموفیلی و کسانی که از آسپرین و داروهای ضدانعقاد خون استفاده می‌کنند

میکرونیدلینگ در شیراز

میکرونیدلینگ مو چیست؟

تحقیقات اخیر نشان داده اند میکرونیدلینگ در ناحیه سر می تواند به تقویت فولیکول های مو کمک کرده و ریزش موی آندروژنیک را متوقف و رشد مجدد موهای آسیب دیده را تحریک کند. میکرونیدلینگ مو و میکرونیدلینگ ابرو با افزایش جریان خون موضعی و کاهش سبوم در اطراف فولیکول مو و افزایش پروتئین wnt و نهایتا کاهش دی هیدروتستوسترون اثر خود را بر روی فولیکول های مو اعمال می کند. پروتئین wnt موجب افزایش فولیکول های جدید می شود. بعلاوه در میکرونیدلینگ موی سر منافذ ریزی در پوست سر ایجاد شده که ورود ویتامین ها و سرم های تقویتی و ماینوکسیدیل را به عمق پوست در ناحیه فولیکول های مو تسهیل می نماید. مصرف همزمان فیناستراید یک میلی گرم در روز به کاهش اثر هورمون دی هیدروتستوسترون بر روی فولیکول مو کمک کرده و اثر سینرژیسم بر روی تقویت و رشد مو دارد.

 

نتیجه گیری:

در اینجا تلاش شد تمامی نکات مربوط به روش جدید زیبایی و جوانسازی صورت ، میکرونیدلینگ را خدمت متقاضیان این روش توضیح دهیم، تا متقاضیان بتوانند بهترین دکتر متخصص میکرونیدلینگ در شیراز و بهترین کلینیک میکرونیدلینگ در شیراز را برای دریافت نتیجه بهتر شناسایی و انتخاب کنند. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام به تصمیم گیری با مشاوران کلینیک تخصصی جردن شیراز حتما تماس بگیرید.