کاشت مو به روش میکرو گرافت

کاشت مو میکرو گرافت چیست؟

روش کاشت مو با استفاده از میکرو گرافت یک دستاورد جسورانه در زمینه ترمیم مو است. تکنیک های ریز پیوندی که در اوایل دهه ۱۹۸۰ توسعه یافتند، برای ایجاد نتیجه نهایی ظریف تر و طبیعی تر مورد استفاده قرار گرفتند. قبل از توسعه روش میکرو پیوند، جراحان کاشت مو قسمت های زیادی از مو را از ناحیه اهدا کننده استخراج می کردند که باعث ایجاد زخم های بزرگ می شد که علائم واضحی را در مورد پیوند مو ایجاد می کرد.

روزهای پلاگین مو گذشته است. معرفی روش های میکرو گرافت نقطه عطفی واقعی برای جراحان و همچنین میلیون ها زن و مردی است که دچار ریزش مو شده اند. امروزه، ترمیم موی مدرن شامل دو روش میکرو پیوند بسیار تکامل یافته است: پیوند واحد فولیکولار (FUT) و استخراج واحد فولیکولار (FUE). برای درک بهتر این روش ها، مفید است که ابتدا درک کنیم که چگونه روش میکرو پیوند برای اولین بار توسعه یافته است.

جراحی میکرو گرافت: تاریخچه مختصر

ظهور جراحی میکرو گرافت یک بازی واقعی برای زمینه ترمیم مو بود. جراحان مو با پیشرفتهای فنی و درک دقیق تری از برداشت ناحیه اهدا کننده، شروع به استخراج چند نوار نازک از ناحیه اهدا کننده با دقت بیشتری نسبت به تکنیک های قدیمی کردند. این نوارهای نازک به میکرو گرافت معروف شدند. از هر میکرو پیوند، جراحان توانستند موها را به صورت خوشه های ۱-۴ واحد فولیکولی جدا کنند، بدون اینکه به تک تک واحدهای مو آسیب برساند.

روند استخراج و تقسیم دقیق نوارهای دهنده متعدد در نهایت به پیوند واحد فولیکولیک (FUT) معروف شد. امروزه یک روش پیوند دقیق تر به نام استخراج واحد فولیکولیک (FUE) نیز در دسترس است.

روش های FUT و FUE: شکلی تکامل یافته از پیوندهای ریز پیوند

FUT / روش اهدا کننده نوار

روش FUT که گاهی Strip Donor Procedure نیز نامیده می شود، یکی از رایج ترین روش های ترمیم مو است. از مزایای این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از ابتدا تا انتها ، مراحل FUT زمان کمتری را می طلبد.
  • روش های FUT با میزان بقای بیشتری در بین واحدهای فولیکولی منفرد مرتبط است.

روش های پیشرفته FUE و FIT

روش FUE روش جدیدتر و دقیق تری برای برداشت و پیوند واحدهای فولیکولی منفرد است. طی یک روش FUE، فولیکول های جداگانه مو از پشت و دو طرف پوست سر برداشته می شوند. یک ابزار خاص “مشت مانند” استفاده می شود که قطر آن فقط ۱ میلی متر است.

این روش جدید که به عنوان روش جداسازی فولیکولار (FIT) شناخته می شود، دارای مزایای زیر است:

  • بدون زخم خطی: از آنجا که هر فولیکول جداگانه با استفاده از یک ابزار فوق العاده ظریف “پانچ” برداشته می شود ، روشهای FIT جای زخم خطی ایجاد نمی کنند.
  • موها را می توان کوتاه کرد: از آنجا که هیچ جای زخم خطی وجود ندارد، بیماران FIT می توانند موهای خود را بدون هیچ گونه نشانه ای از زخم کوتاه کنند. اگرچه موهای زائد کاملاً تراشیده می شوند، جای زخم های دایره ای شکل فردی قابل مشاهده نست.
  • جراحان ماهر در دسترس هستند: بیمارانی که انتخاب می کنند روش FIT را در موسسه کاشت مو انجام دهند از مزیت خاصی برخوردار می شوند که سایر کلینیک های ریزش مو نمی توانند آن را فراهم کنند.

روش پیوند میکرو

جراح شما مجموعه ای از دستورالعمل ها را در مورد اینکه قبل و بعد از جراحی چه کاری باید انجام دهید، به شما می دهد. این موارد شامل ماساژ پوست سر شما از قبل جراحی و متوقف کردن برخی از داروها مانند بتا بلاکرها یا داروهای ضد التهاب است. در روز جراحی برای کمک به بی حسی ناحیه اهدا کننده، بی حس کننده موضعی به شما داده می شود.

این می تواند دردناک باشد گرچه ممکن است جراح قبل از آن با اسپری مخصوص محل را منجمد کند و یا یک %D