بهترین دستگاه لیزر موهای زائد مناسب شما کدام است؟

دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کدام است؟ اگر در حال بررسی روش های حذف موهای زائد هستید، بسیار مهم است که تمام گزینه های موجود را در نظر بگیرید. شکی در آن نیست که شما تحقیقات تان را انجام داده اید و به این نتیجه رسیده اید که لیزر موهای زائد بهترین انتخاب برای شما است. اما چه تفاوت هایی میان دستگا ه های لیزر مختلف وجود دارد؟ و کدام یک از دستگاه های لیزر موهای زائد بدون درد یا با درد بیشتری هستند؟

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد کدامند؟

میخواهیم تعدادی از محبوب ترین دستگاه های لیزر را بررسی کنیم. در ابتدا این نکته را باید در نظر داشته باشید که هیچ لیزری برای رفع موهای زائد کرکی مناسب نیست. اگر برای این نواحی از لیزر استفاده کنید، کاملا نتیجه ی عکس خواهد داشت. بنابراین قبل از لیزر موهای زائد، توسط پزشک متخصص معاینه شوید تا نوع موهای شما به درستی تشخیص داده شود. پوست افراد بر اساس رنگ پوست به ۶ گروه تقسیم می شود که در زیر مشاهده می نمایید. در اینجا انواع دستگاه های لیزر موهای زائد بدن را متناسب با نوع تیپ پوستی بررسی میکنیم.

دستگاه لیزر دایود چیست؟

دستگاه لیزر موهای زائد دایود با طول موج ۸۰۰ یا ۸۱۰ نانومتری عمل می‌کند. این طول موج بالاتر، این امکان را به متخصص می‌دهد که به عمق بیشتری از پوست نفوذ کند. لیزر دایود ثابت کرده که برای پوست های تیپ یک تا پنج نتایج بی خطر و فوق العاده ای بر جای می گذارد. در مورد عوارض جانبی، حتی با وجود عمق نفوذ بیشتر، هنوز هم احتمال ایجاد هایپرپیگمانتاسیون و اسکار وجود دارد. در بیشتر موارد عوارض جانبی موقتی می باشند. عمق نفوذ زیاد باعث می شود درمان دردناک تر نیز باشد. مزایای دایود، موثر بودن آن برای درمان پوست های تیره و برنزه و همچنین موهای های زبر و ضخیم است.

دستگاه لیزر الکساندرایت چیست؟

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت (الکس) یک نوع لیزر است که نور دارای انرژی بالا را از یک کریستال الکساندرایت منتشر می کند. هنگامی که نور از کریستال الکساندرایت عبور می کند، پرتو نوری با طول موج ۷۵۵ نانومتر تولید می شود. و یکی از پیشرفته‌ترین دستگاهای لیزر دنیا برای از بین بردن موهای زائد می‌باشد. طول موج کوتاه‌تر، درمان را برای پوست‌های روشن تر به نسبت پوست تیره، موثرتر می‌سازد. لیزر الکساندرایت سرعت بالاتری نسبت به دیگر مدل ها دارد و اندازه ی محلی که درمان می کند، بیشتر است. این اشعه بهترین تاثیر و کم‌ترین عارضه را دارد و در نژاد ایرانی استفاده از این دستگاه بسیار مناسب و پر طرفدار است زیرا این اشعه مناسب تیپ پوستی ۱ تا ۴ می‌باشد.

دستگاه لیزر Nd : YAG چیست؟

این دستگاه لیزر موهای زائد به طور خاص برای حذف موهای زائد پوست های برنزه و تیره طراحی شده است. این نوع دستگاه برای پوست های نوع یک تا شش کاربرد دارد و ثابت شده که در کاهش رشد مو در همه تیپ های پوستی موثر است. لیزرهای Nd:YAG می‌توانند بصورت دیودی یا لامپی پمپ شوند. دمش نوری به دلیل جذب در محدوده ۸۰۸ نانومتر و خصوصیت محیط بهره چهار ترازه، امکان‌پذیر است. همانطور که مشخص است، لیزر ND:YAG  انتخاب اولیه ی افرادی است که پوست تیره دارند. هم چنین برای درمان مشکلات عروقی مختلف نیز به کار برده می شود. همانند لیزر دایود، فرکانس و میزان نفوذ بالای آن می تواند درمان را دردناک کند، هرچند بسیاری از افراد می گویند درد آن قابل تحمل است.

دستگاه IPL  آی پی ال یا نور شدید پالسی

دستگاه IPL روش محبوبی جهت برداشتن موهای زاید و جوان سازی پوست و روشن نمودن لک های صورت وهم چنین آثار سطحی جوش های صورت (آکنه) می باشد. دستگاه IPL لیزر نیست اما کارایی و عملکرد مشابه دارد. ارزان تر است و سریع تر عمل می کند. لیزرها از پرتو نور تک رنگ در یک طول موج استفاده می کنند، اما آی پی ال از پرتو نور چند رنگ، غیر متمرکز و دارای طیف گسترده برای تابش روی سطح پوست و هدف گیری ملانین استفاده می کند. آی پی ال قادر است نواحی بزرگ تر را با سرعت بیشتری هدف بگیرد، در حالی که لیزر بیشتر بر روی نقطه ی خاصی تمرکز می کند. آی پی ال بر تیپ پوستی یک و دو اثر گذاری بیشتری دارد. در حالی که ادعا می شود برای تمام مدل پوست ها کاربرد دارد، اما نتایج حاصل در پوست های نوع دو به بالا زیاد مورد قبول نبوده است. در دستگاه لیزر موهای زائد خانگی نیز از IPL استفاده می شود مانند برخی از مدل های دستگاه لیزر موهای زائد خانگی فیلیپس.

هزینه لیزر موهای زائد براساس دستگاه لیزرموهای زائد

قیمت براساس دستگاه لیزر موهای زائد با توجه به نوع دستگاه؛ قدرت و طول موج مورد استفاده تعیین میشود علاوه بر این از موارد تاثیر گذار بر قیمت میتوان به تجهیزات کلینیک و تخصص اپراتور نیز اشاره کرد.