مدت ماندگاری لیزر موهای زائد چقدر است ؟

ماندگاری لیزر موهای زائد

سوال رایج در بین متقاضیان لیزر موهای زائد این است که ماندگاری لیزر چقدر است؟ ماندگاری لیزر صورت و ماندگاری لیزر بدن بسته به ناحیه مورد درمان اگر کمتر از ۶ تا ۸ جلسه لیزر انجام داده اید، دوام نتیجه لیزر بین ۳۰ تا ۴۵ روز خواهد بود. که در این مدت به افراد توصیه می شود بین هر جلسه بیشتر از ۴۵ روز فاصله ایجاد نکنند. پس از اتمام ۶ تا ۸ جلسه لیزر، به طور متوسط ۳ ماه ماندگاری و پس از انجام جلسه نهم ۴ ماه ماندگاری و به همین ترتیب هرچقدر تعداد جلسات بیشتر می شود دوام نتیجه لیزر نیز بیشتر می شود. اکثر کسانی که جلسات لیزر را به طور منظم انجام داده اند هر ۶ ماه و حتی سالی یک بار لیزر انجام می دهند که واقعا در مقایسه با دیگر روش های رفع موهای زائد قابل توجه است.

Laser-Hair

برای افزایش ماندگاری لیزر موهای زائد چه کارهایی انجام دهیم؟

دستگاه لیزر مناسب انتخاب شود.

دستگاه های لیزر متنوعی در بازار موجود می باشد بنابراین اول با پزشک متخصص مشورت کرده و دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید.

جلسات لیزر را منظم انجام شود.

همانطور که می دانید عملکرد لیزر به این صورت است که فولیکول مو را به تدریج ضعیف کرده و مانع رشد مو می شود. اگر پس از یک جلسه در حالی که فولیکول ضعیف شده و رشد کمی دارد، به موقع جلسه بعدی را انجام ندهید، فولیکول دوباره قوی می شود و این بار قوی تر از قبل شده و از بین بردنش از قبل سخت تر می شود.

شیو و اپیلاسیون ممنوع!

برای لیزر دقت کنید که موهای خود را شیو و یا اپیلاسیون نکنید. زیرا اگر موهای خود  را شیو کنید و بلافاصله لیزر انجام ندهید، باعث قوی شدن موهای زائد خود می شوید. همچنین اگر اپیلاسیون انجام دهید ممکن است تا زمانی که برای انجام لیزر مراجعه می کنید تمام موهایتان از پوست بیرون نزده باشد.

کرم بی حسی استفاده نشود.

استفاده از کرم های بی حسی مانند زایلاپی باعث کمتر شدن تاثیر و همچنین ماندگاری لیزر موهای زائد می شود.