کاشت مو در زنان

کاشت مو در زنان

کاشت مو در زنان چگونه است؟ بر خلاف مردان، در زنان طاسی فقط بالای سرشان نیست بلکه در طرفین، پشت و جلو نیز دیده می شود. در بانوان بیشتر کم پشتی عمومی مشاهده می‌شود و نه طاسی وسیع و ناچارا پزشک باید بصورت نقطه‌ای فولیکول‌های مو را به نواحی کم پشت انتقال دهد که خود دارای پیچیدگی‌های خاصی می‌باشد، از جمله باید دقت شود تا به ریشه موهای سالم آسیب وارد نشود. در زنان ، اگر ریزش علت دائمی داشته باشد، کاشت مو یک روش درمانی است. با افزایش ژن و هورمون آندروژن ، ابتدا موها ضعیف  و نازک می شوند سپس کاملاً میریزند. پیشرفت آن با روش های مختلف درمانی قابل کاهش است. با این حال ، جلوگیری کامل از آن ممکن نیست. بنابراین ، در جایی که روش های پزشکی ناکافی است ، زنان برای بهبود موها به روش کاشت مو متوسل می شوند.

علت ریزش مو در بانوان

  • هورمون( پرکاری یا کم‌کاری غده‌ی تیروئید ممکن است عامل کم‌پشتی مو باشد.)
  • زایمان
  • ریزش مو ناشی از یائسگی و درمان‌های هورمونی
  • کاهش وزن ناگهانی یا رژیم لاغری
  • کمبود آهن

ریزش مو در بانوان

الگو ریزش مو در زنان چگونه است؟

ریزش پراکنده مو در تمام نقاط پوست سر که غالباً به سمت پشت سر پسروی می‌کند.

ریزش پراکنده مو در تمام نقاط پوست سر که به جلو سر پیشروی می‌کند، ولی به خط ریزش جلو سر سرایت نکرده است.

ریزش پراکنده مو در تمام نقاط پوست سر که بیشتر در جلو سر دیده می‌شود و گاهی نیز به خط رویش مو سرایت می‌کند.

تفاوت های بین کاشت مو در زنان و مردان

زنان اغلب نگران اسکارهای ناحیه اهداکننده نیستند: اکثر بیماران مرد موهایشان را باید کوتاه نگه دارند، بنابراین کاشت موی FUT که اسکار نوار مانندی در پشت سر ایجاد می کند، گزینه مناسبی برای آنها نیست. زنان به ندرت موهای خود را کوتاه می کنند، بنابراین به راحتی می توانند نوار برداشت مو را جهت برداشت گرافت های بیشتر، گسترده تر نمایند، چرا که با موهای بلند خود می توانند آن را بپوشانند.

ناحیه اهدای مو در زنان در دسترس تر می باشد: زنانی که الگوی ریزش موی مردانه ندارند، ناحیه اهدای وسیع تری در بالا و جلوی سر دارند که مستعد ریزش مو نیست. برخلاف مردان که به علت ریزش موی گسترده، ناحیه اهدای مو به پشت سر یا دو طرف سر محدود می شود.

زنان نمی توانند از موهای بدنشان استفاده کنند: اغلب مردان می توانند از موهای بخش های دیگر بدن مانند ریش و یا نواحی دیگر برای کاشت مو استفاده کنند که در زنان موجود نیست.

راه های سنتی جلوگیری از ریزش مو

کاشت مو در زنان چگونه انجام می شود؟

کاشت مو درزنان مانند مردان پس از بی حسی موضعی که به منطقه کاشت اعمال می شود، فولیکول های موی سالم گرفته شده و به ناحیه طاسی منتقل می شوند. کاشت مو زنان در شیراز کاشت مو زنان در اصفهان کاشت مو زنان در اهواز با کاشت مو زنان در تهران تفاوتی ندارد.

روش کاشت مو fit‌ و fue در زنان

در این شیوه از کاشت مو، گراف‌های مو به‌صورت تک‌تک از نواحی پشت سر و اطراف گوش‌ها برداشته می‌شوند و در نواحی‌ای که مو ندارند، کاشته می‌شوند که در این روش آسیب کمتری نسبت به شیوه‌fut  وجود دارد و زمان کمتری هم می‌برد. برای کاشت مو با استفاده از این روش به چند جلسه عمل نیاز است.

روش کاشت مو‌FUT  در زنان

در این روش برداشت مو به‌صورت نوار کوچک از ناحیه پشت‌سر انجام می‌شود. در این روش معمولا ۱۵۰۰‌تا ۲۵۰۰‌گراف مو که حاوی ۷۰۰۰تا۹۰۰۰‌تار مو است، برداشته می‌شود. پزشکان این موها را زیر میکروسکوپ قرار می‌دهند و گراف‌ها و فولیکول مو را از یکدیگر جدا و آماده کاشت می‌کنند و سپس فولیکول‌ها را به‌صورت تک‌تک و منظم در سر می‌کارند.

کاشت مو در زنان چه افرادی کاندیدای مناسب هستند؟

 تنها خانم‌هایی برای انجام عمل جراحی کاشت مو مناسب هستند که:

  • خانم‌هایی که از ریزش مو به علت محرک‌های مکانیکی و یا ریزش موی (آلوپسی) کششی رنج می‌برند (غیر هورمونی).
  • خانم‌هایی که در گذشته تحت عمل جراحی زیبایی یا پلاستیک قرارگرفته‌اند و اکنون از ریزش مو در اطراف محل برش‌ها نگران هستند.
  • خانم‌هایی که الگوی ریزش مو در آن‌ها تکه‌ای و مشابه الگوی ریزش موی مردانه است که این الگو عبارتند از خط رویش موی عقب رونده و نازکی موی بالای سر (ورتکس). همچنین اگر ناحیه‌ی اهداکننده مو تحت تأثیر آلوپسی اندروژنیک یا ریزش موی هورمونی قرار نگرفته باشند.
  • خانم‌هایی که به دنبال صدمات وارده به پوست سر، ازجمله سوختگی، زخم (اسکار) ایجادشده براثر تصادف و یا سوختگی شیمیایی به ریزش مو دچار شده‌اند.
  • خانم‌هایی که به ریزش مو در اطراف گوش دچار شده‌اند. این عارضه بسیار شبیه به ریزش موی (آلوپسی) کششی است.

مرکز تخصصی موی شیراز جردن با بهره گیری از به روز ترین امکانات و تجهیزات کاشت مو و همچنین کادر متخصص مجرب آماده است تا از اولین قدم تا حصول بهترین نتیجه همراه شما متقاضیان عزیز باشد. برای ارتباط با ما می توانید با شماره های تماس کلینیک موی شیراز جردن در تماس باشید.

شماره تماس کلینیک شیراز جردن و مشاورین:

۰۷۱-۳۶۲۶۴۳۳۷

۰۷۱-۳۶۲۸۷۲۶۶

۰۹۰۵۹۱۷۳۹۲۰

۰۹۰۵۹۱۷۳۹۵۰

۰۹۰۵۹۱۷۳۹۱۰

۰۹۰۵۹۱۷۳۹۷۰

واتس آپ:

۰۹۱۷۵۸۸۷۰۵۰