کاشت مو توسط سلول های بنیادی

کاشت مو توسط سلول های بنیادی چیست؟

پزشکان و محققان زمان زیادی را صرف تکمیل روند درمانی پایدار برای ریزش مو کرده اند. اکنون کاشت مو بوسیله سلول های بنیادی در دسترس است. درمان ریزش مو بوسیله سلول های بنیادی برای قصد دارد اثرات طاسی و کچلی را کاملاً از بین ببرد. ممکن است مقدار زیادی پول برای محصولات و داروهایی خرج کرده باشید که به جبران موهای از دست رفته کمک نکرده اند. این مقاله برای شما مناسب است و امیدواریم که شما را در تصمیم گیری صحیح برای خود کمک کند.

توضیح چکونگی استفاده از سلولهای بنیادی برای کاشت مو

ریزش مو به شکل طاسی در مردان با سن بالاتر از ۵۰ سال ۵۰٪ رواج دارد و در زنان میزان طاسی برای سن بالاتر از ۶۵ سال ۵۰٪ است. از آنجا که این مشکل باعث می شود افراد بدون اعتماد بنفس، مضطرب یا افسرده باشند لازم است که درمانی پیدا کنند که دیگر از جامعه گریزان نباشد. دلیل کاشت مو با سلول های بنیادی به دلیل ویژگی های خیلی خاص سلول های بنیادی است.

آن ها سلول های احیاکننده ای هستند و می توانند تکثیر یابند و به هر سلول در بدن تبدیل شوند. آنها همچنین با تقسیم، ترمیم و جایگزینی بافت آسیب دیده به بهبود برخی از بافت ها کمک می کنند.بافت چربی انسان ابزاری منحصر به فرد برای بسیاری از سلول ها از جمله سلولهای بنیادی است. از همه مهم تر برای کاشت مو این سلول های بنیادی از بدن خود فرد برداشته می شود. این بدان معناست که آن ها توسط بدن رد نخواهند شد.

چه شرایطی با کاشت مو به روش سلول های بنیادی درمان می شود؟

شرایط مختلفی که در مورد آنها تحقیق شده و کاشت موی سلول های بنیادی می تواند به عنوان یک درمان موثر نعمل کند موارد زیر است:

  • طاسی در مردان که به عنوان آلوپسی آندروژنتیک مردانه نیز شناخته می شود.
  • طاسی در زنان که به آلوپسی آندروژنتیک نیز معروف است.
  • آلوپسی Cicatricial و آلوپسی فیبروزینگ پیشانی. (شرایطی که در آن بافت های زخمی بعد از تخریب جایگزین فولیکول های مو می شوند)

سلول بنیادی در برابر کاشت موی استاندارد

شاید از خود بپرسید که کاشت مو بوسیله سلول های بنیادی با جراحی های کاشت مو که در حال حاضر وجود دارد چه تفاوتی دارد. تفاوت در این است که در کاشت مو با سلول های بنیادی، سلول های بنیادی از مناطق اهدا کننده استخراج می شوند. یعنی کناره ها یا پشت سر. فولیکول های مو در این مناطق اهدا کننده دست نخورده باقی مانده و می توانند به رشد مجدد مو ادامه دهند. به طور سنتی هدف جراحی های کاشت مو برداشتن فولیکول مو از محل اهدا کننده است. بنابراین محل اهدا کننده برای مدتی فاقد فولیکول است.

کاشت مو توسط سلول های بنیادی چگونه انجام می شود؟

نمونه ای از سلول های چربی از طریق آسپیراسیون یا از چربی شکم جمع می شود یا اینکه با استفاده از یک سوزن از پوست سر برداشته می شوند که بخشی از فولیکول مو حاوی سلول های بنیادی را از محل دهنده جدا می کند. سپس بافت نمونه در دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار می گیرد که در پایین آن سوسپانسیون جمع می شود سپس این سوسپانسیون به پوست سر تزریق می شود. برای جلوگیری از هرگونه عفونت باکتریایی بیماران ۴۸ ساعت قبل از عمل آنتی بیوتیک مصرف می کنند که یک هفته پس از اتمام عمل دنبال نیز می شوند.

بهبودی بعد از جراحی

هر کسی که این روش را انتخاب کرده است با موفقیت بعد از این جراحی بدون هیچ گونه آسیبی بهبود یافته است. درد یا بلافاصله پس از عمل فروکش می کند یا می تواند از چند ساعت تا چند روز طول بکشد. به طور طبیعی باید از ورزش بیش از حد خودداری کرد و اگرنه زخم خفیف ایجاد می شود. پزشکان توصیه می کنند چندین بار ویزیت شود تا اطمینان حاصل شود که این روش بدون حوادث احتمالی انجام شده است.

جمع بندی

این رویه جدید امیدوار کننده است اما هنوز باز هم بسیار پرهزینه است. از آنجا که درمان جدید است هزینه این روش درمانی متفاوت است. البته دور از انتظار نیست که به محض مطلع شدن همه با این روش جدید کاشت مو، در آینده با نرخ ارزان در دسترس عموم قرار گیرد. گرچه ممکن است سالها طول بکشد تا این رویه با قیمت مقرون به صرفه در دسترس قرار گیرد.