روش های کاشت مو را بیشتر بشناسید

کاشت مو SUT یکی از جدیدترین روش های کاشت مو در جهان است که هیچ زخمی روی سر شما باقی نمی گذارد و توسط FDA نیز تأیید شده است. این روش در بسیاری از موارد برای درمان ریزش مو در زنان و مردان استفاده می شود.

بانک مو چیست؟

بانک مو منطقه ای از پوست بدن است که دارای موهای قوی است و در برابر ریزش مو مقاوم است. در زمان استخراج فولیکول های مو از این ناحیه، آن ها با دستگاه های مخصوص جدا شده و با احتیاط در قسمتی از سر که موها ریزش کردند یا طاسی بوجود آمده، کاشته می شوند. بهتر است بانک مو را از پشت سر انتخاب کنید زیرا فولیکول های مو در این قسمت از مو بسیار مقاوم تر هستند و به دلایل هورمونی ریزش مو بسیار کمی دارند. همچنین نواحی اطراف گوش. این رشته های مو به دلیل مقاومت در برابر ریزش همچنان که به قسمت جلوی پوست سر منتقل می شوند – منطقه ای که ریزش مو اتفاق می افتد – به رشد خود ادامه می دهند. بنابراین، پس از مدت کوتاهی، ناحیه پشت سر دوباره مودار می شود.

انواع روش های کاشت مو

در اینجا متداول ترین روش های کاشت مو وجود دارد:

FUT:

FUT مخفف Follicular Unit Transplantation است که یکی از قدیمی ترین روش های کاشت مو به شمار می رود و هنوز هم در بسیاری از کشورها برای کاشت مو استفاده می شود. اولین شرط استفاده از FUT داشتن مو به اندازه کافی در پشت سر است. در این روش لایه های پوست را به صورت روبان در ابعاد مختلف می برند و سپس آن ها را با دستگاه مخصوص و زیر میکروسکوپ به واحدهای کوچکتر تقسیم کرده و به نواحی طاس پیوند می زنند. در نهایت، بخیه می خورد. این روش بیشتر شبیه عمل جراحی پوست است. فرد در این نوع کاشت بیهوش می شود و پس از اتمام مراحل نیاز به مراقبت های ویژه و بهبودی طولانی مدت دارد.

معایب:

  • شرایط مشابه جراحی
  • باقی ماندن زخم در لایه های پوستی
  • بهبودی طولانی مدت

مزایا:

فولیکول های مو کمتر از FIT می میرند و اکثر فولیکول های خارج شده از سایت های اهدا کننده نیز با خیال راحت به مناطق طاس منتقل می شوند.

FIT:

پس از مدتی روش کاشت مو FIT توسط محققان و متخصصان کاشت مو معرفی شد که از روش FUT بهتر بود و نتیجه کاشت مو نیز بسیار بهتر بود. این کار کاشت FUE نیز نامیده می شود. بدین صورت است که کاشت مو لایه های پوستی را مانند روش FUT را برطرف نمی کند و فقط فولیکول های مو گروه بندی می شوند یا به صورت جداگانه از پشت و نواحی اهدا کننده با ابزار خاصی جدا می شوند. با این حال، قبل از انتقال به قسمت های طاس، با سوزن حفره های بسیار کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد می شود تا فولیکول های مو را در خود جای دهد. این روش کاشت مو نیازی به جراحی ندارد و درمان به صورت موضعی است. معمولاً هر ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ فولیکول مو از پشت به قسمت های کم پشت منتقل می شود و ممکن است نیاز به ویزیت های متعدد داشته باشد که به بانک مو و طاسی بستگی دارد.

BHT:

این تکنیک مشابه سایر تکنیک ها بود با این تفاوت که BHT از قسمت های دیگر بدن بریده شده و به مناطقی از سر که طاسی یا ریزش مو دارد پیوند داده می شود. این روش معایب و مزایای خود را داشت و کارایی لازم و نتایج عالی را نداشت. BHT مخفف Body Hair Transplant in و به معنی انتقال مو از بدن به سر است. به این ترتیب موها از نواحی مختلف بدن مانند قفسه سینه، شانه ها، پشت، ران ها و … برداشته می شوند و در قسمت کم پشت کاشته می شوند. زیرا موهای بدن تفاوت کمی با موهای سر دارد. این فقط به عنوان یک گزینه توصیه نمی شود. لازم به ذکر است که همه موهای بدن ملاک مناسبی برای استفاده از این روش ندارند. ابتدا باید وضعیت ریشه، جنس و موی بدن توسط پزشک بررسی شود.

SUT:

این روش کاشت مو در حال حاضر بهترین روش برای بسیاری از مشتریان و افرادی است که مشکل ریزش مو دارند. این روش کمترین عارضه را دارد و عمل آن ساده است. نتایج این روش کاشت مو ماندگار و عالی است و امروزه در بهترین کلینیک های کاشت مو در جهان استفاده می شود. برخلاف روش های قبلی که به صورت دستی اداره می شوند، در این روش از دستگاه های پیشرفته استفاده می شود.

جدیدترین و کاملترین روش کاشت مو که تاکنون ارائه شده است کاشت مو SUT نام دارد. به این ترتیب می توان تا ۱۴۰۰۰ مو واقعی را بدون جراحی، درد و خونریزی کاشت. از مزایای این روش، کاشت مو با دستگاه خودکار است و حتی رکورد ۶۰ کاشت مو در هر سانتی متر ثبت شده است.

در روش SUT، متقاضی بیهوش نمی شود بلکه فقط بی حسی موضعی استفاده می شود. جراحی و از بین بردن لایه های پوستی در این روش انجام نمی شود. این تقریباً مانند روش FIT است، به این معنی که فقط فولیکول های مو حمل می شوند در جای مورد نظر کاشته می شوند.