خداحافظی با کم پشتی با مزوتراپی مو در شیراز

مزوتراپی مو در شیراز

مزوتراپی مو چیست؟ مزوتراپی در اصل روشی غیر تهاجمی است که برای درمان ریزش مو با الگوهای مردانه و زنانه به کار می‌رود. در این روش انواع ویتامین ها، مواد معدنی، مواد مغذی، کوآنزیم ها و … به وسیله یک سوزن کوچک در پوست سر یعنی در محل وجود فولیکول‌های مو تزریق خواهد شد. عمق تزریق براساس تجربه پزشک خواهد بود که برحسب نوع موی فرد گرافت ها کوتاه و بلند می باشند براساس آن عمق تزریق را تنظیم میکنند . در این روش مواد مغذی مستقیما وارد اطراف ریشه موها شده و باعث افزایش قطر مو و جریان خون در سر و در نهایت باعث تقویت مو میشود . مزوتراپی موی سر نتایج بسیار سریع و خوبی در درمان ریزش مو در بعضی از افراد حاصل می‌کند، زیرا در این روش، داروها مستقیماً در محل ریشه مو و دقیقاً به همان مقداری که لازم هستند تزریق می‌شوند. در واقع مقدار دقیق مواد و عناصر مورد نیاز برای رشد موها را به وسیله هیچ روش درمانی دیگری نمی‌توان تأمین کرد. به همین علت است که مزوتراپی برای درمان بیماری‌های مختلف مربوط به موها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این مقاله سعی میکنیم کلیه اطلاعات لازم درباره مزوتراپی مو را بررسی کنیم تا متقاضیان این روش بتوانند بهترین کلینیک مزوتراپی مو در شیراز و بهترین دکتر مزوتراپی مو در شیراز را شناسایی و انتخاب کنند.

تیترهایی که در این مقاله به بررسی آن ها میپردازیم :

روش انجام مزوتراپی مو چگونه است؟

چند مورد از موادی که در روش مزوتراپی مو به کار برده می‌شود.

مزوتراپی مو برای چه کسانی مناسب است؟

تعداد جلسات مزوتراپی مو و فاصله بین جلسات آن چقدر است؟

مزایای مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو چه عوارضی دارد؟

چه مراقبت هایی بعد از مزوتراپی مو لازم است؟

توصیه های لازم برای قبل از جلسات مزوتراپی مو چیست؟

هزینه مزوتراپی مو در شیراز چقدر است؟

نتیجه گیری:

مزوتراپی مو در شیراز

روش انجام مزوتراپی مو چگونه است؟

مزوتراپی مو در کلینیک تخصصی جردن شیراز از طریق تزریق ترکیبات دارویی به لایه ای که ریشه مو در آن قرار دارد این لایه قسمت انتهایی درم و بالای هیپودرم است تزریق ترکیبات دارویی با سوزن های بسیار نازک و طول کوتاه که مخصوص این کار بوده و یکبار مصرف می باشند انجام میگیرد تزریق با این سوزن ها کمترین درد را برای بیمار ایجاد میکند. به طور کلی مواد و ترکیبات موجود در داروهایی مزوتراپی، لیست بلندبالایی دارد. علاوه بر آن برای هر شخص ترکیبات مختلفی بر اساس شرایط و نیازهای او و نوع داروهایی که برای درمان عارضه شناخته شده نیاز دارد، تهیه می‌شود. بسته به اندازه قسمتی از کف سر که نیاز به درمان دارد، زمان مزوتراپی از ۱۰ تا ۳۰ دقیقه متغیر است. مزوتراپی مو مواد معدنی و ویتامین‌هایی را که در اثر عوامل مختلفی از جمله ارث ، سن ، بیماری از بین رفته است را جایگزین می‌کند. این داروها گردش خون را در پوست سر افزایش می‌دهد و فولیکول‌های مو را تحریک می‌کند.

 

چند مورد از موادی که در روش مزوتراپی مو به کار برده می‌شود، عبارت‌اند از:

 • ویتامین B که در ترکیب داروهای مزوتراپی وجود دارد باعث رفع شوره سر، تقویت فولیکول‌های مو و بهبود عملکرد غدد چربی می‌شود.
 • رنگدانه ملانین از سفید شدن موها جلوگیری می‌کند و رنگ طبیعی آنها را تقویت می‌نماید.
 • گلوتاتیون: آنتی اکسیدانی که قابلیت آن در تحریک سلول‌های رشد به اثبات رسیده است.
 • فاکتور رشد فیبروبلاست و فاکتور رشد اندوتلیال عروقی که به رویش مجدد مو کمک می‌کنند.
 • بیوکانین A یک نوع ایزوفلاون قوی است این ماده جلو تبدیل تستوسترون به DHT را میگیرد این ماده در افرادی که کچلی زنانه یا مردانه (androgenetic alopecia) دارند باعث ریزش مومی شود.
 • استیل تتراپپتاید ۳، به تحریک پروتئین های مرجع و شبکه سلولی بیش تر پرداخته و باعث رشد مو، کاهش ریزش مو، کاهش التهاب و تعویض بافت هایی می شود که بر فولیکول های مو اثر می گذارند.

مزوتراپی مو در شیراز

مزوتراپی مو برای چه کسانی مناسب است؟

مزوتراپی محدودیت سنی ندارد و هم برای بانوان و هم برای آقایان مناسب است. و هر شخصی که دچار ریزش مو، نازکی تارهای مو و یا قصد تقویت موهای خود را داشته می تواند از روش مزوتراپی استفاده کنند. همچنین در مواردی که فرد حساسیت و آلرژی پوستی به مصرف محلول های ضد ریزش مو داشته باشد و یا حوصله مصرف روزانه محلول ها را ندارد مزوتراپی مو میتواند برای وی مناسب باشد.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای مزوتراپی مو نیستند؟

این روش کاملاً بی‌خطر است و هیچگونه منعی برای استفاده از آن وجود ندارد؛ البته کسانی که به داروهای مورد استفاده آلرژی دارند باید از آن اجتناب کنند. مزوتراپی موی سر در دوران بارداری، در صورت ابتلا به بیماری‌های ایمونولوژی، سرطان و دیابت و در صورت مصرف داروهای ضدانعقاد خون و همچنین مزوتراپی مو در دوران شیردهی توصیه نمی‌شود.

مزوتراپی مو در شیراز

تعداد جلسات مزوتراپی مو و فاصله بین جلسات آن چقدر است؟

اولین آثار درمان مزوتراپی مو در حدود ۴ ماه بعد از پایان جلسات درمانی شروع به پدیدار شدن می‌کند. این نتایج می‌تواند به صورت مداوم و ماندگار باشد، ضمن آنکه توصیه می‌شود برای حفظ ماندگاری نتایج این عمل، استفاده از آن را در دراز مدت ادامه دهید. معمولاً مزوتراپی در یک دوره ۸ تا ۱۲ جلسه ای به فاصله یک هفته انجام میشود. که به تشخیص پزشک این عمل در مدت زمان هر شش ماه یکبار تکرار خوهد شد تا نتیجه ایی عالی و تضمینی را بر جای گذارد.

مزایای مزوتراپی مو چیست؟

 • درمانی سرپایی ، بدون بیهوشی، روش غیرجراحی و غیرتهاجمی.
 • تحریک فولیکول‌های مو در جهت چرخه رشد.
 • مو را محکم کرده و درخشش و تازگی به آن می دهد.
 • درمان کم ‌پشتی و ضعیف شدن موها.
 • بعد از درمان به استراحت چندانی نیاز نیست، طوریکه می‌توانید درست پس از درمان به سر کارتان برگردید.
 • کاهش شوره سر و نرم و براق کردن دوباره موها.
 • بازیابی مو‌هایی که قبلاً ریخته شده اند.
 • از پوسته پوسته شدن شدید کف سر جلوگیری می کند.
 • تقریبا بدون درد است.
 • از روش های دیگر درمان ریزش مو ارزان تر است.
 • درمان ریزش مو با الگوی زنانه.

مزوتراپی مو در شیراز

مزوتراپی مو چه عوارضی دارد؟

 • ایجاد سوزش اندک به دلیل روش تزریقی درمان.
 • خسته کننده بودن به دلیل تکرار درمان.
 • ایجاد تورم در ناحیه تزریقی و اطراف آن که موقتی است.
 • ایجاد واکنش‌های آلرژیک در افرادی که نسبت به مواد تزریق شده حساسیت دارند.

بهتر است پیش از انجام این روش دارو‌ها بر روی بیمار تست شود تا در صورت واکنش‌های آلرژیک، تزریق انجام نشود.

 

چه مراقبت هایی بعد از مزوتراپی مو لازم است؟

مزوتراپی مو در مقایسه با روش‌های دیگر درد بسیار کمتری خواهد داشت و برای مشاهده نتایج مطلوب آن باید برنامه غذایی سالم، ورزش منظم داشته باشد.

بهتر است بیمار بعد از تزریق به مدت ۲۴ ساعت :

از شستشوی سر خودداری و از حمام، استخر و سونا رفتن پرهیز کند.
از محلول‌های موضعی استفاده نکنید.
از ماساژ دادن محل، شانه و برس کشیدن خودداری کنید.
از فعالیت‌هایی که موجب تعریق سر می‌شوند، خودداری کنید.
در صورت بروز تورم از کمپرس سرد استفاده کنید.
اول مراقب ضربه نخوردن به محل تزریق باشید.
از کلاه استفاده نکنید.

مزوتراپی مو در شیراز

توصیه های لازم برای قبل از جلسات مزوتراپی مو چیست؟

قبل از مراجعه به پزشک موهای خود را با شامپو مناسب شستشو دهید و از هیچ ماده حالت دهنده، محلول های ضد ریزش مو استفاده ننمایید.

 • بیمار باید سه روز قبل از شروع درمان از مصرف آسپرین یا داروهای ضد التهاب خودداری کند.
 • اگر بیمار به سرعت دچار کبودی می‌شود باید یک هفته قبل از شروع درمان از قرص آرنیکا استفاده کند.
 • بیمار باید مقدار زیادی آب بنوشد تا بدن او دچار کم آبی نشود.
 • پزشک از بیمار می‌خواهد که قبل از شروع درمان کمی غذای جامد بخورد.

مزوتراپی مو در شیراز

هزینه مزوتراپی مو در شیراز چقدر است؟

قیمت مزوتراپی مو در شیراز زیاد نبوده و همین باعث می شود اکثر افراد از آن استفاده کنند. هزینه مزوتراپی موی سر به تعداد جلسات درمانی مورد نیاز، میزان دستمزد پزشک، ناحیه تحت درمان و محل مطب پزشک بستگی دارد. در جلسه مشاوره کلینیک تخصصی جردن شیراز هزینه درمان ریزش موی سر با مزوتراپی، در بهترین مرکز مزوتراپی مو در شیراز برای شما تعیین خواهد شد.

 

نتیجه گیری:

ما در اینجا تلاش کردیم یکی از جدیدترین و بهترین روش ها و تکنیک هایی است که جهت درمان ریزش مو امروزه مورد استفاده قرار می گیرد را توضیح دهیم، تا متقاضیان این روش بتوانند بهترین دکتر متخصص مزوتراپی مو در شیراز و بهترین مزوتراپی مو در شیراز را برای دریافت نتیجه بهتر شناسایی و انتخاب کنند. پیشنهاد ما به شما این است که قبل از اقدام به تصمیم گیری با مشاوران کلینیک تخصصی جردن شیرازحتما تماس بگیرید.