لیز موهای زائد در شیراز و تمام آنچه که باید بدانید..

لیز موهای زائد در شیراز

روش های متعددی برای رفع موهای زائد مورد استفاده قرار میگیرد، مانند کرم ها و پودرهای موبر، اپیلاسیون، بند انداختن و همچنین استفاده از ژیلت و موکن های برقی و.. که این روش ها موقت هسنند و باعث رشد مجدد موهای زائد میشوند.

لیز موهای زائد پالسی از نور است که با تخریب  فولیکول مو موجب عدم رشد مجدد مو می‌شود. به منظور رفع موهای زائد می توان از تنوع لیزرها و منابع نوری آن ها استفاده کرد.برای از بین بردن تمامی ‌موها به چندین جلسه درمان، با فاصله زمانی مشخص نیاز است. چرا که اگر هنگام لیزر موهای زائد ،فولیکول مو در فاز استراحت باشد، اشعه لیزر بر آن اثری ندارد.با هر جلسه تعدادی از فولیکول‌های فعال مو سوخته می‌شوند و بالاخره پس از مدتی تمامی‌ موها از بین می‌روند.

 

تیترهایی که در این مقاله به بررسی آن ها میپردازیم:

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در شیراز کدام است؟

آیا لیزر موهای زائد برای همه مناسب است؟

قبل از لیزر چه اقداماتی را لازم است؟

لیزر موهای زائد چه عوارضی دارد؟

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

چند جلسه لیزر جهت از بین بردن کامل موهای زائد لازم است؟

هزینه لیزر موهای زائد در شیراز چقدر است؟

نتیجه گیری:

لیز موهای زائد در شیراز 

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد در شیراز کدام است؟

این سوال پیش می آید که چگونه بهترین دستگاه لیزر موهای زائد را انتخاب کنیم؟ یک حقیقت مهم و اساسی درباره لیزر این است که اثرگذاری لیزر بر روی پوست و موهای مختلف یکسان نیست. رنگ پوست، جنس و ماهیت پوست و جنس موی بدن شما در نتیجه‌گیری از درمان با لیزر بسیار موثر است. مراکز لیزر موهای زائد در شیراز اکثرا از دستگاه های که در ادامه توضیح خواهیم داد استفاده میکنند.

لیز موهای زائد در شیرازلیزر الکساندرایت (الکس) در شیراز

لیزر الکساندرایت از نوع لیزرهای جامد است که دارای طول موج ۷۵۵ نانومتر و در محدوده نور مرئی می باشد و در حال حاضر یکی از محبوبترین لیزر موی زائد در ایران است

مزایا لیزر الکساندرایت

دارای نرخ نفوذ مناسب پوست

موثر برای موهای نازک و ریز

تعداد جلسات درمانی کم

پوشش نواحی بزرگ پوست

معایب لیزر الکساندرایت

لیزر مورد استفاده در این سیستم می‌تواند باعث تغییراتی در رنگدانه‌های پوست شود.
این سیستم می‌تواند به دلیل نرخ بالای تکرار لیزر دردناک‌تر باشد.

لیزر الکساندرایت مناسب چه نوع پوستی است؟

درمان با لیزر الکساندرایت برای همه مناسب نیست .روی پوست‌های با رنگ روشن و دارای موهای ضخیم لیزر الکساندرایت بسیار موثر است (طیف رنگی پوست از بسیار سفید تا گندمی). این روش لیزر موهای زائد در شیراز برای افراد با پوست‌های تیره مناسب نیست.

لیز موهای زائد در شیراز

لیزر دایود در شیراز

لیزرهای دایود رفع موهای زاید موجود به صورت پالسی و با طول موج های ۸۰۰ یا۸۱۰  نانومتر می باشند. و به علت قدرت نفوذ زیاد به عمق پوست، می‌تواند موهای زیر پوست را نیز از بین ببرد

مزایای دایود

عمق نفوذ بیشتر نسبت به الکساندرایت

کاهش ریسک به خاطر پالس یکنواخت

خنک سازی سطحی

لیزر دایود مناسب چه نوع پوستی است؟

این لیزر موهای زائد در شیراز برای تمام انواع پوست حتی پوست های تیره قابل استفاده است.

لیز موهای زائد در شیراز

لیزر ان دى یاگ  (Nd-YAG) در شیراز

با یک طول موج ۱۰۶۴ نانومتر، در مادون قرمز، نور منتشر می کند. این دستگاه  اثر سطحی دارد و  به علت نرسیدن اشعه دستگاه به ریشه های عمیق تعداد جلسات می تواند افزایش یابد.

لیزر ان دى یاگ  (Nd-YAG) مناسب چه نوع پوستی است؟

این لیزر موهای زائد در شیراز براى پوست‌هاى تیره و بسیارتیره کاربرد دارد و استفاده از آن محدود به موارد خاص مى‌باشد.

لیز موهای زائد در شیراز

دستگاه IPL در شیراز

لیزر موهای زائد متشکل از پرتوهاى نورى موازى، تک طول موج و هم فاز است که در نتیجه داراى انرژى و قدرت نفوذ بسیار زیاد است ولى IPL شامل انواع طول موج‌هایى از نور مثلاً ( ۶٠٠ تا ١٢٠٠ نانومتر) است در اصل لیزر نیست بلکه فلش لامپ های زنون هستند و به علت ارزان و در دسترس بودن و سهولت استفاده، بسیار رایج شده است

IPLمناسب چه نوع پوستی است؟

این روش کاندیدهای مناسب جهت افراد دارای پوست روشن و موی تیره می باشد، زیرا پیگمان درون فولیکول مو را مورد هدف قرار می دهد. تعداد زیادی از مردم تجربه حذف موهای زاید به صورت کامل توسط این روش را دارند، اگر موها دوباره رشد کنند به صورت نازک و ظریف خواهند بود

لیز موهای زائد در شیراز

آیا لیزر موهای زائد برای همه مناسب است؟

اثرگذاری لیزر بر روی پوست و موهای مختلف یکسان نیست  بهترین نوع پوست و مو برای لیزر، پوست سفید و موی ضخیم و تیره است. موهایی با طیف رنگی خاکستری، بلوند، قهوه‌ای، قرمز خیلی سخت‌تر به لیزر پاسخ می‌دهند. پوست‌های تیره نیز نسبت به پوست‌های روشن سخت‌تر نتیجه می‌دهند .پس هر چه پوست تیره تر و مو نازک‌تر باشد درمان لیزر به طور نسبی نتیجه بخش است. همچنین فرد برای استفاده از این خدمات باید حداقل ۱۲ سال داشته باشد.

برای پاسخ کلی به این پرسش، باید این نکته را در نظر داشته باشیم که:

چه افرادی برای انجام لیزر مناسب نیستند؟

  • وجود اختلالات هورمونی
  • زنان باردار
  • کسانی که برنزه می‌کنند و در معرض آفتاب قرار دارند
  • مبتلایان به بیماری لوپوس
  • کسانی که در محل مورد نظر، عفونت فعال یا زخم دارند
  • وجود تاتو یا خال یا کک و مک در محل لیزر
  • مصرف ایزوترتینویین
  • مصرف داروهای حاوی طلا

لیز موهای زائد در شیراز

قبل از لیزر چه اقداماتی لازم است؟

اگر قصد لیزر موهای زائد خود را دارید نیازی نیست مانند روش‌های دیگر بگذارید موهای بدنتان بلند شوند تا بتوان لیزر کرد فقط باید قبل از مراجعه بدنتان را با تیغ بتراشید. به مدت ۶ هفته قبل از لیزر بیمار از کندن مو به وسیله موم و الکترولیزر و یا هر وسیله ای که مو از ریشه در آید باید خودداری کند.

برای کاهش درد میتوانید ۱ ساعت تا ۵/۱ قبل از لیزر از کرم بی حس کننده که حاوی لیدوکائین و همچنین پریلوکائین است استفاده کنید همچنین برای تسکین دردها از ژلی که داده می شود و رسانا می باشد استعمال نمایید. پوست محل لیزر باید بطور کامل تمیز شود و ضدآفتاب،کرم پودر، عطر و هر نوع لوازم آرایشى مى‌تواند، باعث سوختگى پوست شود. از عینک هاى محافظ براى پوشاندن چشم استفاده شود.

لیزر موهای زائد چه عوارضی دارد؟

لیزر موهای زائد بدن در شیراز یک درمان قوی است و امواج درمانی آن با پوست تماس پیدا می‌کند تا ریشه مو را از بین ببرد. بنابراین برخی عوارض جانبی نرمال ممکن است پس از درمان لیزر مو بوجود آیند که شامل خارش، سرخی، ورم پیرامون قسمت درمان یا تورم فولیکل‌ها می‌باشند.هر چه کسی که این کار را انجام می‌دهد حرفه‌ای‌تر و دستگاه لیزر مناسب‌تر باشد، احتمالات این عوارض کوتاه مدت، کم می‌شود ولی به صفر نمی‌رسد. در اینجا به چند مورد از رایج ترین پرسش های شما در ای زمینه پاسخ داده شده است:

آیا لیزر موهای زائد روی غدد لنفاوی تاثیر می گذارد؟

میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید در حد چند میلی‌متر است بنابراین اصلا به بافت‌های زیری نمی‌رسد که بخواهد مشکلی ایجاد کند.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست ؟

درکل لیزر موهای زائد، عوارض طولانی مدت شناخته شده ‌ای ندارد وعوارضی چون ناباروری ، سرطان ‌زایی و مشکلات هورمونی را  به دنبال نخواهد داشت.

آیا انجام لیزر در دوران بارداری ممنوع است؟

در بارداری بهتر است از لیزر استفاده نشود اما در شیردهی مشکلی ندارد.

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد چیست؟

مراقبت بعد از لیزر موهای زائد بسیار مهم است چرا که ممکن است محلی که عمل لیزر را بر روی آن انجام شده دچار ورم و قرمزی شود که بعد از لیزر موهای زائد وجود دارد که باید با گذاشتن یخ سبب کاهش درد آن قسمت شد. حتما از کرم ضدآفتابی متناسب با پوست خود و با حداقل SPF30 استفاده کنید.

گاهی اوقات پس از چند ساعت حالت قرمزی ایجاد شده از لیزر از بین می رود و همچنین برای چنین مواقعی پس از لیزر استفاده از پماد اکسید زینک یا کرم های ترمیم کننده کافی است. باید ناحیه ای که تحت درمان است از اشعه ی خورشید محافظت شود. همچنین تا ۴۸ ساعت از لوازم آرایشی، دئودورانت و حمام داغ پرهیز کنید.

لیز موهای زائد در شیراز

چند جلسه لیزر جهت از بین بردن کامل موهای زائد لازم است؟

مناسب ترین دوره درمان لیزر به دلیل متفاوت بودن افراد و همچنین الگوهای رشد موها، در هر فردی متفاوت است. مو در چندین مرحله رشد می‌کند (آناژن، الوژن، کاتاژن) و لیزر تنها می‌تواند بر فولیکل‌های موی در حال رشد اثر گذارد (اوایل آناژن). از این رو چندین جلسه برای از بین بردن مو در تمام  مراحل رشد مورد نیاز است. بهترین فاصله زمانی بین هر دو جلسه لیزر باید حدود ۴ تا ۶ هفته باشدکه در این پروسه زمانی امکان رشد موهای جدید فراهم شده باشد و همچنین موهای مرده نیز می میرند و از بین می روند.

به طور میانگین به منظور برطرف شدن موها بین ۳ تا ۷ جلسه نیاز است .در کسانی که پوست سفید و موی ضخیم و تیره دارند، تعداد جلسات نسبت به پوست های تیره‌تر و موهای نازک‌تر، کمتر می باشد. زمانی که موها بیشتر از ۹۰ درصد بریزد یا کرکی شدن می‌توان لیزر را متوقف کرد.

 

هزینه لیزر موهای زائد در شیراز چقدر است؟

قیمت لیزر موهای زائد در شیراز متناسب با موارد زیر تعیین میشود:

-تعداد جلسات لازم برای از بین بردن کامل موها

-کدام قسمت از بدن را می خواهید لیزر نمایید

-مدل دستگاه لیزر ( جهت حفظ و نگهداری دستگاه )

 

نتیجه گیری:

در این مقاله سعی شد به اکثر پرسش هایی که در ذهن متقاضیان لیزر موهای زائد ممکن است شکل بگیرد پاسخ دهیم تا بتوانید بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در شیراز را انتخاب کنید. اکثر مراجعین به کلینیک تخصصی جردن سردرگم هستند که کدام دستگاه لیزر موهای زائد مناسب است متخصصین کلینیک جردن متناسب با نوع پوست، رنگ پوست، رنگ مو و ناحیه مورد نظر بهترین دستگاه لیزر مو زائد را به شما پیشنهاد میدهند. بهترین فاصله زمانی بین جلسات برای متقاضیان برنامه ریزی میشود تا بهترین نتیجه را بگیرند.

برای ارتباط با ما می توانید با شماره های تماس کلینیک موی جردن در تماس باشید.