همه آنچه باید از تزریق ژل در شیراز بدانید..

تزریق ژل در شیراز

میخواهیم در اینجا در مورد تزریق ژل چیست؟ تمام مواردی که لازم هست درمورد تزریق ژل بدانید را باهم بررسی کنیم تا به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین دکتر تزریق ژل لب در شیراز ،بهترین متخصص تزریق چربی در شیراز و حتی بهترین مراکز تزریق ژل در شیراز را خودتان شناسایی کنید. تزریق ژل یکی از جراحی های زیبایی سرپایی و یکی از روش های جوانسازی پوست است. روشی غیرتهاجمی و سریع برای ایجاد اصلاحات مختلف در صورت و بدن از جمله بازگرداندن و افزایش حجم صورت، افزایش حجم لب ها، کاهش چین و چروک و خطوط اخم و خنده و… است.

تیترهایی که در این مقاله به بررسی آن ها میپردازیم :

 کاربردهای تزریق ژل چیست؟

مزایای تزریق ژل چیست؟

عوارض و معایب تزریق ژل چیست؟

چه اقدامات لازم است قبل از تزریق ژل انجام شود؟

نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل چیست؟

افراد کاندید برای تزریق ژل چه کسانی هستند؟

هزینه تزریق ژل در شیراز چقدر است؟

مدت زمان تاثیر ژل‌های تزریقی چقدر است؟

تفاوت تزریق ژل و بوتاکس چیست؟

عوارض تزریق ژل دائمی چیست؟

نتیجه گیری:

تزریق ژل در شیراز

 کاربردهای تزریق ژل چیست؟

به طور کلی یک ژل استاندارد باید دارای سه خاصیت پرکنندگی، حجم دهندگی و جوان سازی و لطیف نمودن پوست را داشته باشد. با تزریق ژل، بلافاصله حجم از دست رفته به پوست باز می گردد و چین‌هایی مانند خطوط لبخند از بین می‌رود. از جمله کاربردهای تزریق ژل در شیراز میتوان گفت:

 • افزایش حجم اجزای صورت با تزریق ژلبرجسته کردن لب و گونه، بزرگ کردن چانه.
 • رفع چین و چروک پوست صورت با تزریق ژلرفع خط اخم، رفع خط خنده، رفع چین و چروک اطراف لب.
 • درمان کاهش حجم صورت با تزریق ژل: رفع گودی، پف و سیاهی زیر چشم، درمان افتادگی پوست صورت و گردن، لیفت ابرو.
 • زیبایی بینی بدون جراحی و با تزریق ژل.

تزریق ژل در شیراز

مزایای تزریق ژل چیست؟

 • نداشتن دوره نقاهت و استراحت پس از پایان تزریق.
 • کسب نتایج کاملا طبیعی.
 • قابلیت برگشت و اصلاح نتیجه حاصل از تزریق در صورت عدم رضایت.
 • عدم نیاز به داروهای آرام بخش و بیهوشی.
 • قابل اجرا در طول یک جلسه حدودا ۲۰ دقیقه‌ای.

 

عوارض و معایب تزریق ژل چیست؟

به طور کلی تزریق ژل عارضه جانبی قابل توجهی ندارد. در موارد معدودی مقداری کبودی و خون مردگی در محل تزریق رخ می دهد، که مسئله طبیعی و در واقع مربوط به عمل تزریق است؛ نه عارضه ماده ژل. که این حالت نیز طی ۱ الی ۴ روز پس از تزریق برطرف می شود.امروزه ژل های تقلبی در بازار زیاد شده است حداقل قیمت یک ژل خوب و استاندارد برای تزریق زیر ۸۰۰ هزار تومان نیست ولی متاسفانه به دلیل اینکه این قیمت بالاست عده زیادی تمایل به تزریق ژل های قلابی با قیمت های پایین نشان میدهند به همین خاطر عوارض تزریق با ژل هر روز بیشتر میشود. دلیل دیگر بیشتر شدن عوارض تزریق توسط افرادی است که درون آرایشگاه ها و مطب های غیر مجاز اقدام به این کار میکنند که پزشک نبوده یا اگر پزشک باشند، مهارت کافی در این کار ندارند. البته مواردی نیز وجود دارد که ربطی به کیفیت ژل تزریقی ندارد بلکه به علت تکنیک غلط تزریق است، مثلا اگر موضع خوب ضد عفونی نشود و شرایط تزریق استریل رعایت نشود در محل تزریق ممکن است عفونت ایجاد شود که البته در این موارد می‌توان با درمان مناسب ضد میکروبی مشکل را حل کرد. یکی دیگر از عوارض قرار گرفتن نامناسب ژل در محل تزریق  است.

تزریق ژل در شیراز

چه اقدامات لازم است قبل از تزریق ژل انجام شود؟

از دو هفته قبل از اقدام به تزریق ژل مصرف آسپرین و هر دارویی که حاوی اسید استیل سالیسیتیک است باید متوقف شود. همینطور مصرف ویتامین E و مکمل های حاوی سیر، جنسینگ و جینگکو نیز باید طی این مدت قطع گردد. طی سه الی پنج روز پیش از تزریق ژل نیز از خوردن ایبوپروفن، داروهای مسکن ضد التهابی مثل مفنامیک اسید، ایندومتاسین ، ژلوفن و ناپروکسن  با دوز بالا، روغن ماهی و هر نوع نوشیدنی الکلی خودداری کنید. داروی وارفارین (کومادین) اگر مصرف میکنید بایستی نامه از متخصص داخلی یا قلب بیاورید  اگر مدام تب خال می زنید باید قبل از تزریق ژل توسط متخصص پوست ویزیت شوید و و داروی تب خال مصرف کنید،رعایت این موارد کمک می کند احتمال کبودی و خون مردگی در محل تزریق کمتر شود.

نکات و مراقبت های بعد از تزریق ژل چیست؟

 • نواحی فرم دهی شده به کمک تزریق ژل، از جمله خط خنده را حداقل تا ۲۴ ساعت پس از تزریق ژل مالش ندهید.
 • تا دو هفته پس از تزریق ژل ناحیه تزریق شده را در معرض سولاریوم و تابش مستقیم نور آفتاب قرار ندهید.
 • یک روز بعد از تزریق ژل میتوان از لوازم آرایش استفاده کرد البته در این زمینه احتیاط فراموش نشود و تا حد ممکن از فشار اضافه بر پوست خودداری شود.
 • از گرم کردن محل تزریق ژل تا زمانی که کبودی و خون مردگی از بین برود، خودداری کنید.
 • طی ۲۴ ساعت پس از درمان از فعالیت های که جریان خون زیر پوست را افزایش می دهند (مثل ورزش کردن و مصرف نوشیدنی های الکلی) خودداری کنید ولی مصرف مایعات ( نه داغ ) میتواند باعث جذب آب توسط ژل و بهتر شدن محل تزریق ژل گردد.
 • تا یک هفته رفتن به استخر، سونا و جکوزی را فراموش کنید.
 • تا جای ممکن به پهلو و شکم نخوابید؛ تا صورتتان تحت فشار بالش قرار نگیرد.
 • در صورت عجله داشتن می توانید برای کاهش سریع تر تورم و کبودی از کمپرس آب سرد به مدت ۱۵ دقیقه هرچند ساعت یکبار استفاده کنید.
 • بسیار مهم است که طی ۲۴ الی ۴۸ ساعت پس از تزریق ژل به لب، نوشیدنی های گرم مصرف نکنید و نگذارید آب گرم به لب هایتان بخورد.

تزریق ژل در شیراز

افراد کاندید برای تزریق ژل چه کسانی هستند؟

به طور معمول کاندیدای مناسب تزریق ژل با توجه به هدف این روش می توانند طیف سنی گسترده ای را شامل شوند. از جوانانی که برای برچسته کردن لب ها و سایر اجزای صورت درخواست تزریق ژل دارند؛ تا افرادی که با نمایان شدن علائم پیری در امتداد خط ابرو و چشم، به فکر کاهش آثار پیری و چین و چروک با کمک تزریق ژل می افتند.

چه کسانی نباید تزریق ژل کنند؟

با وجود بی خطر بودن تزریق ژل در افراد عادی، این کار برای دسته ای از افراد در شرایط خاص ممنوع است مانند:

 • زنان باردار و شیرده.
 • افرادی که سابقه بیماری‌های خود ایمنی همچون آسم و آلرژی دارند.
 • افراد دارای عفونت در ناحیه مدنظر تزریق ژل.
 • افرادی که دارای آکنه یا تبخال در ناحیه مدنظر تزریق ژل هستند افرادی که مدام تب خال می زنند اگر میخواهند ژل تزریق کنند بایستی توسط متخصص پوست ویزیت و برای آنها قبل از تزریق ژل داروی ضد تب خال شروع و سپس اقدام به تزریق ژل شود.
 • افراد مستعد ابتلا به تشکیل گوشت اضافه از طریق بیماری های کلوئید یا اسکار هیپروتروفیک.
 • افراد دارای بیماری‌های خود ایمنی شدید مانند لوپوس و روماتیسم و سندرم نفروتیک.
 • افراد مبتلا به بیماری های پوستی ویتلیگو، پسوریازیس و اگزما در ناحیه مدنظر تزریق ژل.
 • افراد مبتلا به بیماری های کنترل نشده سیستمیک.
 • افراد مبتلا به آنتروفی پوست، ناشی از مصرف بلند مدت کورتون و یا سندرم ژنتیکی اهلرز-دانلوس.
 • افراد مصرف کننده داروی آکوتان طی ۶ ماه گذشته.
 • افراد مبتلا به دیابت که از انسولین استفاده می کنند.
 • افراد مبتلا به هر نوع سرطان و بدخیمی.

هزینه تزریق ژل در شیراز چقدر است؟

هزینه تزریق ژل بسته به نوع ژل و دوام اثر آن، حجم ژلی که در اخم، خط خنده ، خط اخم، اطراف چشم و… نیاز دارد ، می تواند متفاوت باشد. از این نظر طبیعتا پس از معاینه توسط دکتر تزریق ژل در شیراز هزینه دقیق به شما اعلام خواهد شد. شما متوانید جهت اطلاع از قیمت تزریق ژل در شیراز به کلینیک تخصصی جردن شیراز بهترین کلینیک تزریق ژل در شیراز تماس بگیرید.

مدت زمان تاثیر ژل‌های تزریقی چقدر است؟

دوام ژل‌های تزریقی بستگی به نوع ژل دارد، ممکن است دوام یک ژل در یک فرد با فرد دیگر چند ماهی تفاوت داشته باشد. به طور خلاصه مدت زمان اثر انواع ژل‌های تزریقی با مارک‌های معتبر ساخته شده در دنیا از ۶ ماه تا ۲ سال متغیر است. البته زمانی که گفته می‌شود تاثیر فلان ژل تزریق شده یک سال است به این معنی نیست که اثر پرکنندگی آن در طول یک سال کامل است بلکه معمولا در شش ماه اول تزریق پرکنندگی آن خوب و مثل ماه اول است، ولی از ماه ششم و هفتم و به بعد تاثیر آن کمتر می‌شود و تا پایان یک سال کاملا اثر آن از بین می‌رود.

تزریق ژل در شیراز

تفاوت تزریق ژل و بوتاکس چیست؟

تزریق ژل برای پر کردن چین و چروک های ایجاد شده در اثر کاهش کلاژن سازی و چاقی صورت تجویز می شود؛ اما بوتاکس و محصولات مشابه برای درمان چین و چروک های فعال که در اثر حرکات مکرر صورت ایجاد شده‌اند، استفاده شده تجویز می شوند. در واقع اگرچه بوتاکس و ژل به یک شکل تزریق می شوند؛ اما برای درمان مشکلات متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند . بطور خلاصه عمدتا جهت چروک های فوقانی صورت (خم اخم ، پیشانی ، خطوط اطراف چشم )کاربرد دارد ولی ژل عمدتا جهت قسمت تحتانی صورت مثل : گونه ، خط خنده ، خط ماریونت ، چانه ف زاویه سازی فک کاربرد دارد.

عوارض تزریق ژل دائمی چیست؟

تزریق ژل های دائمی برعکس ژل های معمول، دارای عوارض فراوانی است. در بهترین شرایط اگر محل تزریق دچار عفونت نمی شد، پس از گذشت چند سال به شکل گلوله گلوله در می آمد که خارج کردن آن از محل تزریق هم تنها با جراحی میسر بود. متاسفانه همه مشکلات ناشی از این ذهنیت بود که با یک بار هزینه، فرم لب و صورت برای همیشه زیباتر شود. نکته مهم دیگر این است که هر تغییری در ظاهر ممکن است پس از مدتی دیگر جذابیت نداشته باشد و این دائمی بودن در این شرایط بسیار دردسرساز خواهد شد. از این رو سال هاست که از تزریق این ژل ها (ماندگار یا با ماندگاری طولانی) در تمام دنیا تقریبا جلوگیری شده است.

نتیجه گیری:

برای درمان چین و چروک های صورت و همچنین انجام عمل های زیبایی نیاز به اتنخاب بهترین روش زیبا سازی براساس شرایط و نیازهای متقاضی است. پیشنهاد ما به شما مشاوره با بهترین مشاوران در زمینه زیبایی است. کلینیک تخصصی جردن با بهره گیری از به روز ترین روش ها و متدها و استفاده از مرغوب ترین مواد تزریق ژل در شیراز توانسته است جز بهترین مراکز تزریق ژل در شیراز شناخته شود. جهت تماس با مشاورین کلینیک تخصصی جردن شیراز با ما تماس بگیرید.