کاشت مو به روش fue

کاشت مو به روش fue

کاشت مو به روش fue چیست؟ یکی از تکنیک های جراحی زیبایی در ایران، کاشت مو یا عمل پیوند مو می باشد؛ عمل جراحی پیوند مو، امروزه به یکی از عمل های زیبایی تبدیل شده است که درصد زیادی از جامعه آماری که از کمی مو و یا طاسی رنج می برند، متقاضی انجام عمل زیبایی کاشت و پیوند موی سر می باشند.در روش کاشت مو به روش super fue یک پزشک بسیار با تجربه فولیکول های موی طبیعی را معمولا از قسمت پشت گردن , بااستفاده از ابزار مخصوصی به قطر ۱ میلی متر,خارج می کنند.فولیکول ها به ناحیه ی مورد نظر در پوست سر منتقل می شوند. کاشت مو با استفاده از میکروسکوپ های سه بعدی بسیار قوی  که موها را با دسته های ۱ تا ۴ تایی دقیقا مانند موی طبیعی می کارد, انجام می شود.

مراحل کاشت مو به روش FUE به چه صورت است؟

کاشت مو به روش Fue شامل دو مرحله است:

  • برش فولیکول های مو با جداسازی فولیکول ها از طریق پانچ کوچک
  • برداشت فولیکول های استخراج شده با استفاده از انبر

برش های استوانه ای از واحدهای فولیکولی که از ناحیه اهدا کننده جدا شده اند،  در محل مورد نظر قرار می گیرند. معمولا از موهای پشت سر به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده می شود چرا که تراکم این قسمت معمولا در اکثر بیماران بسیار خوب است و تعداد قابل توجهی از پیوند FUE بدون تغییر تراکم قابل مشاهده در موی قسمت اهدایی می تواند برداشته شود. از آنجایی که هیچ اسکار خطی و بخیه ای به جا نمی ماند، منطقه اهدا کننده در عرض چند روز بهبود خواهد یافت. این روش معمولا چند ساعت طول می کشد، اما به طور کلی به تعداد پیوند های لازم برای شما بستگی دارد. شما پس از کاشت مو نیاز به بستری نخواهید داشت و می توانید به خانه بازگردید.

کاشت مو به روش fue

مزایای کاشت مو به روش FUE چیست؟

  •  از بروز ترین و جدید ترین متد های کاشت مو است که دارای مزایای زیادی نیز می باشد؛ که برخی از آنها عبارتند از:
  •  با کمترین عوارض و بهترین نتیجه همراه است.
  • با گذشت زمان، در شکل ظاهری موها، هیچ تغییری ایجاد نمی شود.
  • دوران نقاهت و بهبودی بسیار کوتاه است.
  • نتیجه و کیفیت کار پیوند مو، بسیار عالی می باشد؛ و تقریباً در تمام عمل ها، رضایت مندی متقاضیان را در پی دارد.
  •  بدون نیاز به بیهوشی کامل انجام می گیرد و فرد در هوشیاری کامل می باشد.
  • دوره نقاهت و بهبودی بسیار کوتاهی دارد و محل بخیه و زخمی از خود به جای نمی گذارد.
  • خط رویش موها کاملاً طبیعی است و رشد خوبی خواهند داشت.

در کل این روش از کاشت موی طبیعی نتیجه ای عالی را به همراه دارد که بیشتر افراد پس از کاشت رضایت خود را از این روش عنوان کرده اند و هزینه کاشت مو به روش fue از بقیه روش ها پایین تر است.

 

معایب کاشت مو به روش fue چیست؟

از معایب کاشت مو به روش fue میتوان گفت زمانی که فرد موهای خود را کوتاه تر از ۵ میلی متر کند؛ میکرو اسکارهای ایجاد شده در ناحیه اهدا کننده آشکار می شوند. از هر نقطه ای که فولیکول مو جدا شده است علامتی سفید رنگ به جای گذاشته است.

fut fue

مقایسه کاشت مو به روش fue  و fut

این شیوه پیوند مو همچنین برای افرادی است امکان برداشت مو بصورت نواری از پشت سر آنها وجود ندارد و یا افرادی که پوست جمجمه نازکی داشته یا پوست سرشان کشسانی کمی دارند. پیوندهای FUE همچنین این امکان را به جراح می دهد که انتقال موهای بخش هایی از بدن به موی سر را نیز مورد بررسی قرار دهد. تفاوت در شیوه این عمل با دیگر روش ها در نوع ایجاد زخم ها و جراحت های جراحی است. در روش FUE چند زخم دایره ای شکل به صورت پراکنده در نواحی مختلف محل اهدا ایجاد می شود و در کاشت موی FUT یک زخم نسبتا عمیق در میانه ناحیه اهدا (پشت سر) انجام می شود. در روش FUE می توان محل های برداشت و فواصل آنها را تعیین کرد. دوره نقاهت نیز در کاشت مو FUE کمتر از FUT است و به سرعت فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را آغازکند. از آنجایی که بهرحال تفاوت هایی بین کاشت موی FUT و روش کاشت موی FUE وجود دارد انتخاب بهترین روش کاشت مو با توجه به بررسی تمامی موارد و ملاحظات متععد جهت دریافت بهترین نتیجه بر عهده پزشک و جراح کاشت مو می باشد.

کاشت مو به روش fut fue