ماندگاری بوتاکس چه مدت خواهد بود؟

ماندگاری بوتاکس

در اینجا می خواهیم به بررسی یکی از پر چالش ترین پرسش ها در زمینه تزریق بوتاکس بپردازیم. ماندگاری بوتاکس چقدرخواهد بود؟ بوتاکس نام تجاری Onobotulinumtoxin A است که نوروتوکسین مشتق شده از کلستریدیوم بوتولینوم می باشد که با مسدود کردن سیگنال عصبی وارد شده به عضله مورد نظرعمل می کند و موجب عدم انقباض آن می شود. نتیجه این جلوگیری از انقباض عضلاتی خاص، کشش کمتر پوست است که کاهش چین و چروک را به دنبال دارد.

در حال حاضر محصولات متفاوتی وجود دارد که نتیجه نهایی یکسانی دارند، اما از نظر مدت زمان ماندگاری و شروع تأثیر گذاری ممکن است تفاوت هایی داشته باشند.

ماندگاری تزیق بوتاکس

قبل از انجام عمل تزریق، پزشک اهداف شما را برای انتخاب این روش پرس و جو می شود و بررسی می کند که این روش، مناسب مشکل فعلی شما می باشد یا خیر؟ پس از معاینه، پزشک می تواند ارزیابی کند که آیا با استفاده از نوروتوکسین می توانید به اهداف خود برسید. در صورت تأیید، پزشک مناطق مورد نظر را با ترسیم خط هایی روی پوست مشخص می کند و با کرم بی حسی محل را جهت تزریق آماده می کند. پس از آماده شدن، تزریقات در مناطق مختلف انجام می گیرد تا عضلات مورد نظر را هدف قرار دهد.

ماندگاری تزیق بوتاکس

زمان شروع تأثیرات پس از تزریق بوتاکس

نوروتوکسین ها به طور کلی در عرض ۳-۵ روز اثر می گذارند اما ممکن است تا ۷-۱۰ روز بعد از تزریق، نتایج کامل و نهایی خود را مشاهده نکنید. به بیماران گفته می شود که تا ۲ هفته بعد از تزریق بوتاکس صبر کنند تا نتیجه کلی مشخص شود. دلیل زمان بر بودن این پروسه، مدت زمانی است که باید بگذرد تا مواد تزریق شده بتوانند باعث جلوگیری از ورود سیگنال های عصبی به عضلات شوند.

ماندگاری تزیق بوتاکس

مدت زمان ماندگاری بوتاکس چقدر است؟

این یک شوخی است ولی کاش بوتاکس تا ابد دوام می آورد ولی متاسفانه اینطور نیست در نهایت، عملکرد نوروتوکسین از بین می رود و دوباره اعصاب قادر به ارسال سیگنال به عضلات برای شروع کار یا انقباض هستند. به طور کلی بوتاکس ۳-۴ ماه دوام می آورد. بیمارانی وجود خواهند داشت که مدت طولانی تری، در دامنه ۴-۶ ماه یا کوتاهتر در دامنه ۲ ماهه هستند.

معمولا برای افرادی که اولین تزریق را تجربه می کنند ممکن است ماندگاری بوتاکس کمتر از دفعات بعدی تزریق باشد. در کل هر کس یک تجربه منحصر به فرد دارد و نتایج ممکن است متفاوت باشد.

نتیجه گیری:

برای درمان چین و چروک های صورت و همچنین انجام عمل های زیبایی نیاز به اتنخاب بهترین روش زیبا سازی براساس شرایط و نیازهای متقاضی است. پیشنهاد ما به شما مشاوره با بهترین مشاوران در زمینه زیبایی است. کلینیک تخصصی جردن با بهره گیری از به روز ترین روش ها و متدها و استفاده از مرغوب ترین مواد تزریق ژل در شیراز توانسته است جز بهترین مراکز تزریق ژل در شیراز شناخته شود. جهت تماس با مشاورین کلینیک تخصصی جردن شیراز با ما تماس بگیرید.