انواع روش های کاشت مو

با انواع روش های کاشت مو بیشتر آشنا شویم

کاشت مو در کلینیک فوق تخصصی زیبایی و کاشت موی جردن شیراز با استفاده از جدیدترین روش های روز دنیا توسط تیمی از مجرب ترین تکنسین های کاشت مو و حضور مداوم متخصص پوست مو و زیبایی دکتر کریم آقایی انجام می شود کاشت مو در این کلینیک به چند روش روش  fitوfut  و bht و sut  (بصورت کامل در این مورد توضیح داده می شود) و روش ترکیبی انجام می شود که بسته به بانک موی فرد و میزان تاسی این روش ها توسط متخصص پوست و مو در زمان حضور در کلینیک توضیح داده میشود.
کلینیک فوق تخصصی پیوند موی طبیعی، زیبایی جردن شیرازمجموعه ای است دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان ایران که توانسته است با بهره مندی از آخرین تکنولوژی و پیشرفته ترین تجهیزات کاشت مو و زیبایی کلیه خدمات مربوطه را به هموطنان ارائه دهد.
کلینیک تخصصی پیوند موی طبیعی، زیبایی شیراز جردن مجموعه ای است دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان ایران که توانسته است با بهره مندی از آخرین تکنولوژی و پیشرفته ترین تجهیزات زیبایی-لاغری کلیه خدمات مربوطه را به هموطنان ارائه دهد.

انواع روش کاشت مو
کاشت مو FUT یا فولیکولار یونیت (Follicualr Unit transplantation)

کاشت موی اف یو تی یا همان برداشت نواری یک عمل آکادمیک به و کلاسیک به شما می رود که برای انجام آن نیازمند پزشک کاملا آشنا با تکنیک های جراحی هستیم.در کلینیک جردن شیراز این عمل فقط منحصرا توسط متخصص پوست و مو و زیبایی آقای دکتر کریم آقایی انجام می گیرد این روش بدین صورت است که یک نوار باریک که قطر این نوار بستگی به مقدار شلی پوست سر دارد از پوست پر موی پشت و طرفین سر برداشته شده و در آخر منطقه برداشت شده مو با تکنیک خاص بخیه می شود و در طی ۲ الی ۳ هفته این بخیه ها کشیده خواهند شد. باریکه برداشته شده از پشت سر توسط تکنسین های کاشت مو به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم می شوند که هر گرافت شامل ۱ تا ۶ تار مو بوده و این گرافت ها در جلوی سر کاشته می شوند. نکات طلایی کاشت مو به روش FUT این است که در آن می توانیم
⦁ بیشترین رشد کاشت را داشته باشیم چرا که شما بدون صدمه زدن به ریشه موها آن ها را برداشت و با ظرافت کامل این گرافت ها از پوست جدا می شوند
⦁ هیچ صدمه ای به مویی که قرار است کاشته شود وارد نمی شود.
⦁ کمترین صدمه به بانک مو در این حالت ایجاد می شود
⦁ حتی چروک های پیشانی فرد در دراز مدت کمی کمتر می شود
⦁ چون گرافتهای ظریفتری بدست می آید فرآیند کاشت طبیعی تر می شود
⦁ احتمال رشد مو نسبت به روش های دیگر بالاتر است
راحت تر جراحی را برنامه ریزی کرده و همچنین طبیعی بودن فرآیند کاشت را تضمین کنیم

معایب روش FUT:
⦁ یک خط بخیه بسیار نازک در پشت سر ممکن است ایجاد شود که با رشد موهای اطراف دیده نمی شود
⦁ هزینه آن بالاتر از بقیه روش های کاشت مو است

.

کاشت مو به روش BHT یا ( Body Hair Trans )

کاشت مو به روش بی اچ تی یکی از روش های کاشت مو است که در آن بانک مو از مکان های دیگر بدن غیر سر تامین می شود در واقع BHT همان FIT ای است که بجای برداشت از سر از محل دیگری مثل ریش برداشت می شود و تکنیک همان روش FIT است. این مورد زمانی انجام میشود که فرد بر روس سر خود بانک موی کافی نداشته باشد یا امکان برداشت مو از پشت سر وی امکان پذیر نباشد یا نتیجه ی مورد نظر حاصل نگردد . نواحی که از آن به عنوان بانک مو استفاده میگردد عبارت اند از ریش اطراف قفسه سینه ، کتف ، ران ها و کمر این بانک مو ها را با ابزار های بخصوصی برداشت کرده و و در میان موهای کاشته شده می کارند
یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت این است که موی بدن انسان برای مدت ۶ ماه، بیش از ۵ سانتیمتر رشد نخواهد داشت. لازم به ذکر است ممکن است در برخی مواقع موهای کاشت شده به مدت چند سال در همین شرایط باقی بمانند .به همین دلیل متقاضیان کاشت که بانک موی سر ضعیفی دارند باید به این مورد توجه داشته باشند. اگر چه استخراج و کاشت مو از نحواهی مختلف بدن به سر در این شرایط، برای افرادی که به طاسی سر دچار هستند، راهکاری مناسب خواهد بود ،متاسفانه در بین نواحی که عنوان شد تنها ناحیه ریش ،موهای خوبی برای کاشت دارند البته منظور از ریش قسمت بالای گردن و پایین فک می باشد پس موهای روی گردن و موهای بالای لبه فک مو برداشته نمی شود و عمدتا این موها را زمانی که برمیداریم یا بصورت مخلوط با موهای برداشته شده از سر یا بصورت جداگانه در وسط وعقب سر کاشته می شود و به هیچ عنوان نباید در جلو سر کاشت کرد.
در موردبرداشت مو از ناحیه سینه ، متاسفانه اینها حدود ۱۰۰۰ روز بیشتر عمر نداشته و در ضمن ممکن است محل برداشت در روی سینهجایش بماند بنابراین در کلینیک فوق تخصصی جردن شیراز برداشت فقط از سر و ریش انجام می شود(اگر فردی تمایل به برداشت از محل دیگری از بدنش دارد با رضایت نامه این کار امکان پذیر است)

کاشت مو FIT

در این روش بعد از بی حسی موضعی در پشت سر فولیکول های مو بصورت تک به تک با ابزارهای خاص به طور مجزا براشته می شوند. در نهایت این فولیکول ها در محل طاسی جلو سر یا ناحیه ای که مو ندارد کاشت می شود.
از مزایای این روش : میتوان به ارزان بودن نسبت به روش fut دانست.
این روش بیشتر مناسب فردی است که بانک مویی خوبی داشته و نسبت تاسی این فرد کم باشد. امروزه متاسفانه چون کاشت موی FUT را خیلی ها بلد نیستند و بیشتر تبلیغات به سمت و سوی انجام FIT است. fit بدرد فردی میخورد که وسعت تاسی او کم باشد در روش FIT اگر بانک مویی فرد خوب باشد در هر جلسه ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت معادل حدود ۵۰۰۰ تا ۸۰۰۰ تار مو در یک جلسه میتوان برداشت در این حالت در روز دوم نیز همین تعداد را میتوان برداشت بطور خلاصه در روش FIT کلا از ۱۰۰۰۰ تار تا ۱۴۰۰۰ تار مو را میتوان برداشت که این بستگی به وسعت کل برداشت و تراکم موها در بانک مو دارد. متاسفانه چیزی که مشاهده می شود تکنسین های نا وارد و افراد غیر پزشک با تشویق فرد به عمل FIT و برداشت بیش از حد پشت سر فرد را خراب کرده و جلوی سر مریض کاشت می کنند.در حالیکه عقب سر بیمار (محل برداشت )کچل شده و چهره زشتی در پشت سر فرد دیده می شود پس با نظارت و تجربه پزشک متخصص میتوان قبل از کاشت تعیین کرد که چه میزان مو را میشود برداشت کرد تا حالت کچلی در پشت سر فرد ایجاد نشود برای فهم بیشتر این موضوع که هر فردی چه روش کاشت مویی برای او مناسب است ، بایستی تاسی یا همان کچلی را طبقه بندی کرد که پزشک معروف آمریکایی تورود این کار را کرده و کچلی را به ۷ تیپ تقسیم کرده است که خلاصه در شکل زیر توضیح داده شده است.

کاشت مو جردن
(شکل تیپ ۱ تا ۷)

⦁ فردی که تیپ یک است یعنی کمی جلوی سر او خالی است.
⦁ فردی که تیپ دو است یعنی جلوی سرش باز کمی کم پشت شده است.
⦁ فردی که تیپ سه است یعنی جلوی سر کاملا خالی شده است.
⦁ فردی که تیپ چهار است یعنی جلوی سر کاملا خالی شده است وکمی از پشت سر هم خالی است ولی بین جلو و عقب سر پر از مو است.
⦁ مثل تیپ ۴ است ولی عقب سر بیشتر خالی شده است و وسط سر هم کمی موها کم شده است.
⦁ تیپ ۶ جلو سرکاملا خالی است عقب سر کاملا خالی است وسط سر هم موها بسیار تنک و نازک شده است.
⦁ در این تیپ مویی در جلوی سر وسط سر و عقب سر مویی دیده نمی شود.
براساس نظریه های علمی و کارشناسی اکثر پزشکان متخصص پوست و مو که کار کاشت مو در آمریکا و کانادا و … انجام می دهند اگر فردی تیپ ۱و۲و۳ باشد میتوان FIT کرد چون وسعت تاسی کم است ولی از تیپ ۴ به بعد بهترین روش از لحاظ علمی و آکادمیک همان روش ترکیبی است یعنی هم FUT می شود و هم FIT بعبارتی یک نوار از پشت سر بیمار برداشته شده و به هزاران مو تقسیم شده و کاشت می شود و همچنین با FIT، بالا و پایین محل برداشت FUT را FIT می کنند و موها را تک تک برداشت می کنند. با روش ترکیبی در افرادی که تیپ ۴و۵و۶و۷ هستند و میزان تاسی درسربالا است بیشترین تعداد مو بدست آمده و بیشترین وسعت تاسی را میتوان با کاشت مو پوشش داد در حالیکه با fit تنها این کار غیر ممکن است.و تنها حدود چهار انگشت جلوسر پوشش داده میشود اگر بخواهند بیشتر پوشش دهند باید با تراکم کمتر بکارند.

 

کاشت مو ‌SUT

متاسفانه کاشت مو به روش SUT اصلا وجود ندارد واین را شما با سرچ درمنابع علمی به راحتی متوجه خواهید شد که این روش همان fit است در آن تمام مراحل برداشت و کاشت مو توسط دستگاه های پانچ انجام می شود. در این روش فولیکول های مو توسط پانچ از بانک موی موردنظر که معمولاً ناحیه پشت سر می باشد جدا شده ودر یک ظرف با دمای پایین نگاه داشته می شود این دما هیچ وقت نباید باعث فریزگرافت ها گردد چرا که باعث صدمه زدن به مو ها میشود متاسفانه امروزه تبلیغات دروغ و گمراه کننده در رابطه با این روش بسیارزیاد شده است در واقع sut همان fitاست با این تفاوت که جدا کردن مو ها به جای پنس از دستگاه ساکشن استفاده میشود. روش SUT بیشتر یک روش تبلیغاتی است و همان روش fit است. در این روش عنوان میشود بدون درد و بی حسی گرافت برداشته می شوداز طرفی عنوان میشود دراین روش درد وخونریزی وجود ندارد که این عملا در حال حاضر در هیچ منبع علمی تایید نشده و از لحاظ پزشکی قابل قبول نیست شما با هر روشی که اقدام به برداشت مو کنید اول باید ان محل را بی حس کنید که خود این باکمی درد وخونریزی همراه است.
در این روش گفته میشود که گرافت ها پس از برداشت فریز میگردد و با روش لیزری موها کاشته میشود که عملا جنبه تبلیغاتی دارد شما با سرچ در اینترنت متوجه میشوید این روش sut یک روش من دراوردی است که متاسفانه هیچ جای دنیا ما این روش را نداریم وهرچه سایت در این مورد است همه مربوط به یک کلینیک در تهران است واگر کلینیک دیگری هم عنوان میکنند این روش را انجام میدهند برای تبلیغات وخوشایند مریض است متاسفانه امروزه کلمات بدون درد بدون جراحی بدون خونریزی کاشت با لیزر کاشت با تعداد بالا کاشت در یک جلسه همگی برای جذب مخاطب برای کاشت مو است. عنوان اینکه روش های fit و fut روش قدیمی وسنتی است بازی با کلمات وگمراه کننده است این دو روش در تمام دنیا روش اصلی کاشت میباشند.

روش SAFER (suction assisted follicular extraction and reimplantation)

روش safer در این روش که همان fit است با یک دستگاه مکنده موی برداشت شده به داخل یک محوطه با دمای پایین کشیده ونگهداری شده سپس کاشت میشود.

دستگاه کلینیک جردن شیراز