۹ نکته ای که باید قبل از دریافت بوتاکس برای اولین بار بدانید

از آنجا که بوتاکس توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای بهبود موقتی خطوط متوسط تا شدید گلابلا (به عنوان مثال خطوط اخم بین ابروها) در آوریل ۲۰۰۲ برای همه افرادی که به دنبال ظاهر خطوط ریز و چین و چروک ناشی از حالات صورت را کاهش دهند مورد تأیید قرار گرفت.

بوتاکس توانایی انقباض کامل عضله را کاهش می دهد، در نتیجه چین و چروک را کاهش می دهد.

۱. هیچ زمان درست یا اشتباهی برای شروع وجود ندارد

اگرچه ممکن است به نظر برسد که افراد ترجیح می دهند بوتاکس و موارد مشابه را در سنین پایین مصرف کنند، اما زمان درست یا غلطی برای شروع درمان وجود ندارد. اما، اگر شما علاقه مند هستید و می توانید زودهنگام شروع کنید، تزریق نوروتوکسین به طور بالقوه می تواند یک اثر پیشگیری داشته باشد.

ما بسیار خوش شانس هستیم که در جهانی قرار داریم که می توانیم از بسیاری از فرایندهای پیری جلوگیری کنیم که نسل های قبل از ما نمی توانستند. بوتاکس ابزاری فوق العاده برای استفاده به مقدار کم برای جلوگیری از شروع چین و چروک است.

نیازی به گفتن نیست که بیماران بیست و سی ساله از فردی در چهل یا پنجاه سالگی به محصول کمتری احتیاج دارند، اما همه نتیجه خواهند دید. دکتری می گوید: “بیمارانی که از قبل خط دارند به واحدهای بیشتری برای کاهش حرکت احتیاج دارند و اغلب برای از بین بردن خطوطی که در آن ها حک شده است، به روش های کمکی مانند لایه بردار، پرکننده و میکرونیدلینگ نیاز دارند.” “کسی در بیست سالگی ممکن است از کسری از تعداد واحدها برای حفظ پوست بدون سن استفاده کند.”

۲. مشاوره برای اولین بار مهم است

مانند هر روشی، یافتن تأمین کننده ای که به شما احساس راحتی دهد و در این حالت با زیبایی شما مطابقت داشته باشد از اهمیت بالایی برخوردار است. رزرو مشاوره با یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست معتبر به شما کمک می کند تا حس کار و روش آن ها را درک کنید و اطمینان حاصل کنید که هر کاری که می خواهید انجام دهید برای شما مناسب است.

۳. شما واقعاً می توانید آن را در طول کمترین زمان انجام دهید

متداول ترین سوالی که از بیماران می شنود غیر از “آیا این درد دارد؟” این است “آیا می توانم بوتاکس را در زمان خیلی کوتاه بگیرم؟” پاسخ کوتاه بله است.

اولین قرار ملاقات (که شامل مشاوره و آمپول بود) حدود یک ساعت به طول می انجامد اما بیشتر وقت صرف پر کردن مدارک بیمار جدید، گرفتن عکس های “قبل از” و مشاوره با دکتر می شود. تزریقات کمتر از ۱۰ دقیقه طول خواهد کشید. پس از عمل، برای کمک به هرگونه تورم یا کبودی پیشانی خود را برای مدت پنج دقیقه سرد می کنید و سپس به کار خود باز می گردید.

۴- مراقب مکمل ها و مواد مخدر باشید

بوتاکس توسط مصارف آرایشی و درمانی توسط اکثریت مردم بسیار خوب تحمل می شود، اما باید توجه داشت که بیماری هایی از جمله سندرم لمبرت-ایتون، میاستنی گراویس، ALS (بیماری لو گریگ) و …. منع مصرف دارند. علاوه بر این، آلرژی و داروهای پزشکی باید در نظر گرفته شود.

اگرچه رژیم مکمل روزانه شما مانع تزریق شما نمی شود، اما ممکن است در بهبودی شما نقش داشته باشد.برخی از مکمل ها به طور بالقوه خون را کم می کنند، بنابراین احتمال کبودی را ایجاد می کنند – این بسیار رایج نیست اما گاهی اوقات نیز ممکن است رخ دهد.

دریافت بوتاکس هیچ منع دارویی ندارد، اما آسپرین و مکمل هایی مانند روغن ماهی، جینسینگ، سیر و جینکو بیلوبا (به ذکر چند مورد) می توانند احتمال خونریزی و در نتیجه کبودی بیمار را افزایش دهند. برای یکپارچه ترین تجربه، قبل از مراجعه به قرار ملاقات خود آن ها را کار بگذارید.

۵. قبل از تزریق ورزش کنید

ممکن است شما آگاهی نداشته باشید یا اینکه بوتاکس به صورت پودر به دفتر ارائه دهنده شما می رسد و قبل از تزریق با محلول نمکی مخلوط شده و در یخچال نگهداری می شود. به دلیل خاصیت مایع فرمول ترکیبی، یک خطر نظری وجود دارد که محلول می تواند گسترش یابد یا از محل مورد نظر حرکت کند.

بعد از ساعت ۲ بعد از ظهر من درمان، دکتر به شما می گوید که برای بقیه روز ورزش نکنید و به مدت سه ساعت در حالت قائم بمانید. اما این دستورالعمل به دلیل احتیاط فراوان ارائه می شود. هنگامی که بوتاکس با توصیه های شرکت مخلوط می شود، [حرکت] یک اتفاق بسیار نادر است. با این حال، ما شاهد امکانات بیشتری هستیم که بوتاکس را بیش از حد رقیق می کند.

۶. ممکن است یک ویبراتور نقش داشته باشد

ما شبکه ای از اعصاب حسی بسیار سطحی و هرچیزی که پوست را لمس کند، داریم. با استفاده از ارتعاش در حین تزریق، اعصاب حسی در اطراف آن را فریب می دهند تا دقیقاً از محل آمدن سوزن مطلع نشوند و بنابراین باعث می شود که ناراحتی به طور چشمگیری کمتر شود. بعضی اوقات اصلاً نمی توانید آن را احساس کنید.

۷-مستقیماً منتظر نتایج نباشید

مهم است که درک کنید نتایج بوتاکس فوری نیستند. در واقع، شما سه یا چهار روز اول را با این فکر خواهید کرد که آیا دکتر شما حتی کاری انجام داده است یا خیر. روز پنجم بیایید، تعجب خواهید کرد که چرا این کار را زودتر امتحان نکردید؟ دو هفته پس از درمان، از تأثیر کامل تزریقات خود لذت خواهید برد.

۸. به یک قرار ملاقات بعدی احتیاج دارید

همه عضلات برابر نیستند در نتیجه، ممکن است یک طرف صورت شما از طرف دیگر قوی تر باشد، این بدان معناست که ممکن است یک طرف نسبت به طرف دیگر درمان کمی بیشتری داشته باشد – هرچند اطلاع از تهیه کننده در اولین ملاقات برای شما سخت خواهد بود.

برای اطمینان از اینکه تزریقات برای ساختار صورت شما مناسب است، احتمالاً شما را مجبور خواهد کرد حدود یک هفته بعد (وقتی نتایج خود را نشان داد) بیایید تا ببیند آیا تزریق دوباره لازم است یا خیر.

۹. نتایج موقت هستند

مهم نیست که کدام نوروتوکسین را امتحان کنید، نتایج فوری نیستند و برای همیشه دوام ندارند. بسته به مقدار تزریق و روش پردازش آن توسط بدن، اکثر بیماران متوجه می شوند که تزریق ها سه تا چهار ماه طول می کشد و در آن زمان زمان درمان دیگری فرا می رسد. بوتاکس به مرور تخریب می شود و باید تکرار شود. نتایج فردی بسته به هر فرد، متابولیسم، تعداد واحدهای دریافتی فرد و همچنین سایر عوامل متفاوت است.