۷ نکته که باید پیش از تزریق بوتاکس بدانید

قبل از مراجعه به متخصص پوست، در اینجا مواردی راجع به استفاده از بوتاکس برای درمان چین و چروک، از جمله عوارض جانبی احتمالی، در اینجا آورده شده است.

بوتاکس نوتروکسین است که با سوزن تزریق می شود

وقتی افراد، تزریق بوتاکس انجام می دهند، دقیقاً چه چیزی را در صورت خود قرار می دهند؟ جان پل توتلا جراح پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره در نیویورک توضیح می دهد، بوتاکس نوتروکسین تزریق زیبایی است که یک شکل بسیار رقیق از سم بوتولینوم است که در باکتری Clostridium botulinum یافت می شود. این قالب رقیق، برای شل کردن عضلات – معمولاً در پیشانی، بین ابروها و اطراف چشم شما استفاده می شود. اگر به طور موقت از تکانه های عصبی موضعی به عضلات خاص صورت خود جلوگیری کنید، حالت های خاصی از صورت ایجاد نمی کنید، بنابراین چین و چروک های ناشی از آن ها ایجاد نمی شود.

بوتاکس در صورت انجام صحیح بی خطر است

ایده رفتن سوزنی به سمت پیشانی، بین چشم یا ابرو ممکن است کمی دلهره آور باشد اما مطمئن باشید بوتاکس نه تنها توسط سازمان غذا و دارو (FDA) تأیید می شود، بلکه بسیار رایج است ( و بسیار درخواست شده). این ماده معمولاً به دلایل زیبایی استفاده می شود، اما همچنین به کاهش تعداد دیگری از نگرانی های سلامتی نیز کمک می کند. بوتاکس برای اولین بار در سال ۱۹۸۹ توسط FDA برای درمان بلفارواسپاسم پلک تأیید شد و اکنون می تواند صدها بیماری پزشکی مانند هایپرهیدروز را درمان کند (تعریق یا میگرن مزن).

هیچ جادویی برای انجام بوتاکس وجود ندارد

بیماران جوان تر به عنوان یک اقدام پیشگیرانه بوتاکس انجام می دهند حتی قبل از ظاهر شدن یا عمیق شدن چین و چروک ها. به همین دلیل متخصصان پوست نمی توانند بهترین سن را برای شروع یا امتحان بوتاکس توصیه کنند، زیرا این امر به اهداف، حالات صورت و ترجیح شما بستگی دارد. هر بار که ابروهایمان را بالا می آوریم این فکر جرقه می زند که چین و چروک های این مکان ها عمیق تر و بیشتر می شوند. این اتفاق در مدت زمان طولانی به آرامی اتفاق می افتد. بنابراین، شما روزانه متوجه آن نمی شوید.

اگر بوتاکس به درستی انجام شود، منجمد به نظر نمی رسید

برخی از منتقدان می گویند بوتاکس باعث می شود تمام حالات شما از چهره شما کم شود و در هنگام خندیدن، عصبانی یا ناراحت، دامنه حرکتی کمتری را برای شما ایجاد می کند. اگرچه درست است که حرکت شما محدود خواهد شد، اما مقدار متوسط بوتاکس به شما امکان واکنش و برقراری ارتباط زنده را می دهد. دکتران می گویند: بوتاکس باعث شل شدن عضلات صورت در محل تزریق می شود و بر سایر عضلات صورت که برای عبارات کلی صورت استفاده می شود تأثیر نمی گذارد.

بوتاکس همه چین و چروک ها را از بین نمی برد

تعیین انتظارات منطقی از تجربه بوتاکس مهم است. بوتاکس همه چین و چروک های صورت شما را از بین نمی برد بلکه با آرامش بخشیدن به عضلات، ظاهر این چین و چروک ها را بهبود می بخشد. این یعنی از شر آنچه که ما چین و چروک های ساکن می نامیم – آنهایی که هنگام تماشای در آینه در حالت استراحت دیده می شوند – خلاص نمی شود. اگر این چین و چروک ها شما را آزار می دهند، با متخصص پوست در مورد لیزر درمانی که می تواند به صاف کردن آنها کمک کند صحبت کنید. با این وجود روش هایی وجود دارد که می تواند چین و چروک ها را به طور طبیعی کاهش دهد.

بوتاکس در واقع یک نام تجاری است

بوتاکس فقط یک نوع نوروتوکسین در بازار است. سموم عصبی دیگر عبارتند از Dysport، که در سال ۲۰۰۹ مورد تأیید FDA قرار گرفت و Jeuveau، که در سال ۲۰۱۹ مورد تأیید FDA قرار گرفت. یک جراح زیبایی پلاستیک دارای مجوز هیئت مدیره در منهتن می افزاید: تفاوت های ظریفی بین این سه مورد وجود دارد. Xeomin یک نوروتوکسین خالص است که به آن “مولکول برهنه” نیز گفته می شود زیرا هیچ پروتئین سطح اضافی ای ندارد، به روشی که بوتاکس و دیسپورت دارند. این نوروتوکسین “خالص” به عمق پوست مهاجرت می کند، سریعتر کار می کند و به طور بالقوه خطر کمتری از واکنش آلرژیک ایجاد می کند.

دکتر لورنس می گوید: از نظر تئوری، کاهش بار پروتئین همچنین احتمال تبدیل شدن به یک واکنش ناپذیر را کاهش می دهد. به این معنی که احتمال مصونیت بیمار نسبت به مدولاتور عصبی تزریقی کاهش می یابد.” Dysport تمایل دارد کمی بیشتر از بوتاکس گسترش یابد ، بنابراین برای مناطقی که در غیر این صورت نیاز به تزریق چندگانه دارند ، خوب است. این نیز سریعتر از دو مورد دیگر شروع می شود، به طور معمول بعد از دو تا سه روز اثرات آن در مقابل هفت تا ده روز با بوتاکس و پنج تا شش روز با Xeomin است. هنگامی که نوروتوکسین های مختلف را امتحان کنید ، ممکن است تصمیم بگیرید که یک مارک را بهتر از مارک های دیگر دوست دارید.

هم زنان و هم مردان از بوتاکس استفاده می کنند

بوتاکس در واقع در بین آقایان کاملاً محبوب است. این یکی از متداول ترین روش هایی است که مردان تحت آن قرار می گیرند. این دکتر حتی اصطلاح “Bro-Tox” را ایجاد کرده است، زیرا در سال های اخیر محبوبیت بیشتری در میان مردان داشته است.

همیشه بپرسید که چند واحد بوتاکس می گیرید

برای جلوگیری از به نظر رسیدن یخ زده، اطمینان حاصل کنید که متخصص پوست یا جراح پلاستیک به شما تعداد واحدهایی را توصیه می کند.