آیا موهایی که به روش طبیعی کاشت می‌شود دائمی بوده و ریزش ندارند؟

بلی، این موها دائمی هستند و در آینده نیز ریزش ندارند. این موها از پشت سر برداشته می شوند. موهای پشت سر، به دلیل فقدان گیرنده های هورمون تستوسترون مستعدطاسی نیستند و به هرجایی منتقل شوند این ویژگی را حفظ می کنند.

آیا در محل کاشت موها اثر زخم سوراخ ها باقی می‌ماند؟

خیر، سوراخ های ایجاد شده بسیار ظریف می باشد وبه هیچ عنوان اثری از خود باقی نمی گذارد.

آیا بیمار در حین عمل درد دارد؟پس از عمل چطور؟

خیر، این عمل با روش بیحسی موضعی انجام می شود و پس از تزریق ماده بیحسی، فرد هیچ دردی را احساس نخواهد کرد. پس از عمل نیز به ندرت ممکن است درد خفیفی وجود داشته باشد که به راحتی به کمک قرصهای مسکن معمولی رفع و برطرف می گردد.

آیا جهت کاشت مو، می‌بایست تمام موها کوتاه یا تراشیده شود؟

این موضوع بستگی به نوع عمل کاشت مو دارد. در روش FUT نیازی به کوتاه کردن موها نیست اما در روش FIT موها باید قبل از کاشت کوتاه گردند.

آیا مو و ریش و سبیل کاشته شده، قابل اصلاح کردن و تراشیدن می‌باشد؟

بلی، موی کاشته شده کاملا طبیعی است ورشد می کند وقابل اصلاح آرایش و تراشیدن می باشد.

قسمتی از پوست سر من سوخته است و بر روی آن مو وجود ندارد.آیا امکان کاشت مو بر روی آن می‌باشد؟

بله.کاشت مو بر روی اسکار سوختگی هم در سر و هم در صورت انجام پذیر است.

کدام روش کاشت مو بهتر است؟

اگر چه روش مناسب برای هر فرد بسته به وضعیت بانک مو، وسعت ناحیۀ طاس و تمایل خود شخص می تواند متفاوت باشد، اما در کل استانداردترین وبهترین روش شناخته شدۀ کاشت مو در سراسر جهان روش FUT  می باشد زیرا در این روش کمترین میزان آسیب به پیازهای موی جابجا شده، وارد می شود. بعلاوه به کمک این روش می توان بیشترین تعداد تار مو را با بهترین کیفیت، در یک جلسه جابجا کرد، ضمن آنکه در این روش نیازی به کوتاه کردن موی فرد نیز نمی باشد.

در هر جلسه کاشت مو، معمولا چند گرافت کاشته می‌شود؟

تعداد گرافتهای برداشت شده بستگی به عواملی نظیر نوع عمل انتخابی، وضعیت بانک موی فرد و وسعت ناحیۀ طاس دارد. معمولا”  طی یک جلسه ،درروش  FUT حدود ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ گرافت و در روش FIT حدود ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ گرافت قابل برداشت می باشد.

کاشت ابرو به چه صورت انجام می‌شود؟

جهت کاشت ابرو٬ موها از پشت سر ( ترجیحا موهای نازکتر ) برداشت شده و موهای تک یا دو تار در ابرو کاشت می شود.
باید توجه داشت که تراکم کاشت ابرو هیچگاه مثل ابروی طبیعی نخواهد شد .البته با تکرار عمل کاشت میتوان تراکم کار را بالا برد.لازم به ذکر است که موی کاشته شده در ناحیه ابرو تا مدتی ( حتی تا ۵ سال ) از نظر رشد مانند موی سر است و باید دائما کوتاه شود.
در مجموع بیشترین موارد کاشت ابرو در مورد ابروهایی است که یا آسیب دیده اند ( جای بخیه ) یا سوخته اند و یا در اثر آسیبهائی مثل تاتو کاملا از بین رفته اند.

آیا کاشت مو با لیزر هم امکان پذیر است؟

این جمله برای بازاریابی است. لیزر در کاشت مو فقط نقش برش، شکافتن و یا ایجاد سوراخ را بر عهده دارد. لیزر توسط حرارتی که ایجاد می‌کند به بافتهای محل برش آسیب می‌رساند و در محل دهنده و گیرنده خسارات زیادی بر جای می‌گذارد. از جمله مشکلات ایجاد شده توسط لیزر می‌توان به خونرسانی دیرتر و کمتر به گرافت‌های کاشت شده اشاره نمود به این دلیل که در اثر حرارت لیزر مویرگ‌های اطراف شکاف ایجاد شده شدیدا آسیب دیده و خونرسانی به محل کمتر است. همچنین به دلیل حرارت بالا فولیکولهای اطراف محل برش نیز آسیب دیده و یا از بین می‌روند. به همین دلیل پزشکان در جراحی کاشت مو تمایلی به استفاده از لیزر ندارند.

من دچار ریزش مو شده ام بنظر شما بعنوان قدم اول چه اقداماتی انجام دهم؟ آیا استفاده از شامپو های ضد ریزش مو را توصیه می‌کنید؟

بعنوان اولین اقدام به یک پزشک مراجعه نمائید تا علت ریزش موی شما را تشخیص دهد . بعنوان مثال اگر علت ریزش موی شما استرس یا کم خونی یا کم بود مواد معدنی یا اختلالات تیروئیدی باشد توقع نداشته باشید که با مصرف شامپوی ضد ریزش مشکل بر طرف شود .
پس از برسی توسط پزشک و تشخیص علت ، اقدامات شروع شود. اقدامات انجام شده بستگی به علت دارد بعنوان مثال اگر کم خونی وجود دارد باید درمان شود. در این مواقع شاید نیاز به یک تیم پزشکی باشد مثلا اگر اختلال تیروئد داشته باشید باید توسط متخصص غدد درون ریز معاینه و درمان شوید و یا اگر اختلال عصبی داشته باشید به یک متخصص روان پزشکی ارجاع داده شوید تا مشکل بصورت کاملا تخصصی حل گردد.

آیا اساسا ریزش مو و طاسی سر بیماری محسوب می‌ شود؟

اگر علت ریزش مو هورمون DHT یا طرح مردانه باشد در حقیقت این یک روند طبیعی و ژنتیکی بدن می باشد تا بیماری و آنچه باعث اقـدام جهت درمان آن می شود در حقیقت تمایل افراد است بعنوان مثال ممکن است فردی دچار طاسی شده باشد ولی تمایلی به کاشت مو یا استفاده از درمانهای داروئی نداشته باشد و فرد دیگری بعلت حساسیت زیاد درباره این موضوع دچار افسردگی – اضطراب – ترس از جامعه و اثرات دیگر روانی گردد که ملزم به انجام درمان گردد.

آیا دلایل ریزش مو کاملا مشخص است؟در صورت امکان علل آنرا ذکر کنید.

بخشی از علل ریزش مو بویژه در آقایان در صفحه مربوطه در همین سایت نیز توضیح داده شده که مجددا برخی دلایل را ذکر می کنیم: در حقیقت عدم تناسب بین سرعت ریزش و سرعت رویش موهای سر است و طاسی یا Alopecia نتیجه ریزش مو می باشد که در آن بخشی از سر (یا صورت) دچار بی موئی می شوند این بی موئی می تواند کامل باشد یعنی منطقه طاس شده کاملا فاقد مو باشد و یا اینکه موها بصورت ضعیف و پرز مانند شده باشد.
ریزش مو علل مختلفی دارد که برخی از آنها عبارتند از: عوامل هورمونی ، عوامل ژنتیکی ، کم خونی ، بد خیمی ها ، شوره زیاد ، استرس ، کمبود ویتامینها و مواد معدنی (رژیم سخت غذائی) ، اختلالات تیروئید
در حــدود ۹۰% ریــزش مو در آقـایان عـلت هـورمونی دارد که به آنHormonal type Alopecia یا Male type Alopecia یا Androgenic Alopeciaمی گویند که به ترتیب ریزش موی طرح هورمونی یا مردانه یا آندروژنیک معنا می دهند.
یادمان باشد که ما زمانی حق توصیه به کاشت مو داریم که علت آن را بدانیم یا حداقل علل قابل بر طرف کردن را رد کرده باشیم مثلا در مورد فردی که علت ریزش موی او استرس یا کم خونی باشد کاشت مو هیچ کمکی نمی کند و بلکه حتی ممکن است اوضاع را بد تر نماید بنابراین باید اول علت طاسی کاملا مشخص شود. با توجه به شیوع بالای ریزش موی مردانه اغلب بیمارانی که تحت کاشت مو قرار می گیرند آقایانی هستند که دچار ریزش موی مردانه شده اند.

آیا عمل کاشت مو دردناک است؟

باید گفت که اغلب مردم از درد کم در طول عمل متعجب شده اند.ممکن است درد بسیارکمی حین تزریق داروی بی حسی احساس شود که بیسار ناچیز است,اما به محض اینکه پوست بی حس شد,هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

بعد از چه مدت زمان می‌توانم به کار خود باز گردم؟

بسته به نوع عمل انجام شده و نوع کاری که شما انجام می دهید اغلب مواقع این امکان وجود دارد که فردای روز عمل به کار خود باز گردید.جراح پیوند مو در طول جلسات مشاوره این موضوع را برای شما توضیح خواهد داد.

آیا انجام یک عمل کاشت موی غیرقابل تشخیص ممکن است؟

پاسخ بلی است.باوجود جراحان مجرب,با استفاده از علم ,هنر و تکنولژی عمل پیوند مو و خط جلوی مو(Hair Line)به راستی غیر قابل تشخیص اند و در نهایت هیچ کس باور نخواهد کرد که شما عمل کاشت مو انجام داده اید.

از ما سوالات خود را بپرسید